DRUGA LIGA

Labak na klupi Belišća krenuo porazom
Objavljeno 7. travnja, 2024.

Novo kolo, novi poraz. To je realnost nogometaša Belišća u drugom dijelu sezonu SuperSport Druge hrvatske lige. Sredinom prošlog tjedna trener Zoran Ratković uvidio je da s “crvenima” ne može napraviti nikakav pomak, pa se povukao, a na klupu je sjeo iskusni Antun Labak. No ništa se nije promijenilo. Labak nije imao uspješan start, u 22. prvenstvenom kolu Belišćani su gostovali na jugu Hrvatske, u Pločama kod Jadrana, i izgubili sa 2:0. Novim porazom Belišćani ostaju prikucani za dno poretka, zona spasa, ili bar mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak, sve je dalja, no Labak poručuje kako se njegova momčad ne predaje, dok god bude neke šanse u ostanak, borit će se, uostalom, zato je i prihvatio doći na Gradski stadion. Želi napraviti (ne)moguće i ostaviti Belišćane u SuperSport Drugoj ligi. Izgledi “crvenih” za to su maleni, kao što su bili maleni da u Pločama naprave iznanađenje. U kojem će smjeru taj susret otići, dalo se naslutiti već u prvoj minuti. Momčadi se još nisu dobro ni zagrijale a domaći su poveli preko Antonija Radonića. Tih 1:0 stajalo je na semaforu od prve do 56. minute, kada je momčad Miše Krstičevića otklonila sve dvojbe oko pobjednika. Frano Medić pogodio je za 2:0, za ostanak bodova u Pločama i novi poraz Belišćana. Poraz u 22. kolu doživjela je i Marsonia, koja se nije dobro provela kod Miroslava Bojka i Mladosti u Ždralovima (4:1). Pobjeda domaćina čini se uvjerljiva, ali Mladost je tri pogotka zabila u samoj završnici. Za domaće je počelo loše, u 28. minuti Dmytro Lopa vozilom hitne pomoći s terena je odvezen u bolnicu (napuknuće jagodične kosti), ali Mladost taj događaj nije obeshrabrio, jer Luka Pisačić u 32. pogoađa za 1:0. No već u 39. minuti Luka Akšamović vraća stvari u egal i tih 1:1 bilo je sve do 87. minute. Tad Bojkovi izabranici (Nathan Cruce-Corcy, 87’. Antonio Perić, 89’, i Luka Pisačić, 90+3’) zabijaju tri pogotka za uvjerljivih 4:1. Mladostaši su peti, a Marsonia sedma na tablici. I. Li.