POBJEDA OSJEČKIH NOGOMETAŠICA NA VELIKU SUBOTU

Pet različitih strijelkinja
Objavljeno 31. ožujka, 2024.
Nogometašice Osiejka svladala su uvjerljvo ekipu Splita u subotu u Gradskom vrtu. Do prošle godine bio je to veliki derbi hrvatskog nogometa. Radi se o aktualnim prvakinjama i osvajačicama Kupa. Kvaliteta je ostala kod prvakinja iz Osijeka, dok su Splićanke bitno pomladile ekipu i krenule u nekom drugom pravcu. Pružile su gošće dobar otpor favoriziranim Osječankama, ali samo u prvom poluvremenu kada su domaće postigle samo jedan pogodak. Mrežu Anamarije Prljević načela je Barbara Živković. Nakon ubačaja u kazneni prostor Balić je uspjela spustiti loptu glavom, Anela Lubina je petom proigrala Živković koja je uz pomoć lijeve vratnice pogodila mrežu. Imale su Osječanke još nekoliko prilika u prvom poluvremenu, no isto tako mogle su i gošće zabiti. Malo nakon vodećeg pogotka Osijeka pogriješila je njihova vratarka Anastasiadis. Izgubila je loptu u vlastitom šesnaestercu, do lopte se dokopala kapetanica i najiskusnija igračica Splita Đoković, no uspjele su domaće otkloniti opasnost. Nastavak je bio onakav kakav smo poželjeli od osječkih igračica. Valjda i zbog toga što je malo popustila iznenađujuća vrućina na Veliku subotu. Na 2:0 povisila je reprezentativka Lojna. Joščak je sjajno uputila loptu iza leđa splitske obrane do Balić koja je povratnom loptom pronašla svoju desetku za 2:0. Balić i Joščak ponovno su kreatorice akcije dvije minute kasnije. Ovaj put strijelkinja je sama Lorena Balić kojoj je to 23. pogodak u prvenstvu. Joščak je nakon asistencija sama pogodila mrežu u 83. minuti. Ovaj put asistirala joj je Lubina. Posljednji pogodak na utakmici postigla je Nevrkla nakon pogreške gostujuće vratarke. U želji za boksanjem lopte pogodila je osječku nogometašicu. U ponedjeljak se okuplja reprezentacija Hrvatske pa će u Supertsport Prvoj HNL za žene ponovno nastupiti stanka. K.L.
OSIJEK *5 1

SPLIT* 0

OSIJEK - Stadion Gradski vrt. Sutkinja: Sabina Bolić Zagreb. Strijelkinje: 1:0 Živković 32., 2:0 Lojna 56., 3:0 Balić 58., 4:0 Joščak 83., 5:0 Nevrkla 86. Žuti karton: Skender Split. Crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Anastasiadis, Živković, Bulut od 84. Barišić,, Damjanović od 53. Andrlić, Nevrkla, Joščak, Balić, Lojna, Kirilenko, Maya Lucia od 76. Pernar i Lubina.

SPLIT: Prljević, Popović, Skender, Đoković, Blažević, Kurkutović, Dujmović, Rusković, MIcheli od 63. Lozić, Dijanić i Plazibat.