TREĆA NOGOMETNA LIGA ISTOK

Slavonija obilato darivala Valpovku
Objavljeno 29. ožujka, 2024.

Nogometni trećeligaši s Istoka Hrvatske stigli su do 21. kola, zbog Uskrsa nema igranja u terminu subota-nedjelja, kolo su jučer u Požegi otvorili Slavonija i Valpovka, a preostalih sedam utakmica na rasporedu je u današnje, subotnje, popodne.

U prvoj utakmici 21. etape Požežani su na impozantan način riješili posao protiv gostiju iz Valpova. Bila je to "plava rapsodija", u kojoj su domaćini slavili s uvjerljivih 5:0. Matej Martinović zabio je dva pogotka, jedan su dodali Mato Marčetić, Matej Peharda i Ivan Antunović. Ovom pobjedom Požežani su izbili na drugo mjesto, imaju dva boda manje od prvog Čepina (41-43), no ostatak društva tek treba odraditi svoj posao u 21. kolu.

Prošlog je kola u Cerni stala uspješna pobjednička serija lidera iz Čepina, koji danas pokraj Uljare ima popravni protiv Kutjeva. Čepinčani predvode karavanu, ali suparnici ih stišću, pa momčad koju s klupe vodi Josip Milardović najavljuje kako se protiv Kutjevčana vraća na pobjednički kolosijek. Kutjevo je u donjem dijelu poretka, treći odostraga, bodovi su mu nužni, no gosti ih pokraj Uljare teško osvajaju. Domaći "zeleni" su apsolutni favoriti i to bi trebali opravdati u današnjih 90 i nešto minuta te pokazati da im je ono prošloga tjedna u Cerni bio samo jedan loš dan. Derbi kola igra se na Pazarištu, gdje Đakovo Croatiji stiže sjajni Tomislav iz Donjih Andrijevaca, koji u proljetnom nastavku juri sto na sat. Bit će to sudar najefikasnijih momčadi lige, može se očekivati dobra utakmica, gdje je veći pritisak na domaćinu, koji nakon sjajnog jesenskog dijela u ovoj godini malo zapinje i o gubitku bodova protiv Andrijevčana nitko ne želi ni razmišljati. Svačić sve više gubi korak za vrhom, a sad mu dolazi Graničar iz Županje, koji je nakon prvog dijela sezone bio otpisan, ali je u nastavku "uskrsnuo" i uhvatio priključak s momčadima iz donjeg dijela tablice. Županjci su još uvijek posljednji, ali bodovna razlika u odnosu prema Slaviji, Kutjevu, pa čak i Tomislavu iz Cerne i Slogi, više nije tako velika i nedostižna. Bedem je u prvenstvo ušao pun ambicija, ali Ivankovčani su u silaznoj putanji. Ove subote imaju priliku popraviti bodovni saldo, neće imati nimalo lagan posao, jer u goste im dolazi Borac iz Kneževih Vinograda, koji igra u promjenjivoj formi, ali i napunjen samopouzdanjem nakon što je u prošlom kolu kod kuće svladao NAŠK. I. Liović
PAROVI 21. KOLA
Sloga (Nova Gradiška) - Tomislav (Cerna), Čepin - Kutjevo, Đakovo Croatia - Tomislav (Donji Andrijevci), Svačić (Stari Slatnik) - Graničar (Županja), Oriolik (Oriovac) - Vuteks Sloga (Vukovar), Bedem (Ivankovo) - Borac (Kneževi Vinogradi) i NAŠK (Našice - Slavija (Pleternica). Sve utakmice igraju se u subotu od 16 sati. Jučer se igrao susret Slavonija (Požega) - Valpovka (Valpovo), 5:0.