PRVI PORAZ HRVATSKIH RUKOMETAŠICA U KVALIFIKACIJAMA ZA EP

Prvo mjesto može se osigurati u Koprivnici
Objavljeno 29. veljače, 2024.
Nakon dvije uvjerljive pobjede stigao je prvi poraz rukometašica Hrvatske u 1. kvalifikacijskoj skupini za Europsko prvenstvo. Na gostovanju u Bistriti bolja je bila Rumunjska sa 26:24 (13:11), koja je tako preuzela vodeću poziciju u skupini iz koje će dvije najbolje reprezentacije vidjeti eurosmotru, koja će se krajem godine odigrati u Austriji, Mađarskoj i Švicarskoj. U odnosu prema posljednjem SP-u Rumunjke su u sastavu imale sedam novih igračica, što nas je očito malo iznenadilo. No u uzvratu u Koprivnici, koji se igra u nedjelju, izabranice Ivice Obrvana mogu se još uvijek dokopati prvog mjesta, koje bi trebalo donijeti nešto lakši ždrijeb za skupine EP-a, kojeg ipak još nismo i teoretski osigurali. Imala je Hrvatska priliku da prođe i bolje od minus dva, koliko je bilo na kraju. Šest minuta prije kraja došle su naše rukometašice na 24:23, pa su propustile napad za izjednačenje i Rumunjska je to kaznila s dva pogotka. Minutu i pol prije kraja dobili smo igračicu više, zabili pogodak, imali potom i posljednji napad, no zicer s krila Zadravec je “skinula” rumunjska vratarka Hosu, koja je imala 12 obrana, a devet pogodaka zabila je Ostase. Kod nas šest obrana Kapitanović, tri Pijević. Pet pogodaka zabile su Prkačin i Birtić, a po četiri Milosavljević i Posavec. N.B.