DOMAĆA POBJEDA ZA MOK MURSA-OSIJEK

Kompletirali se, dug vraćen i sad čekaju poluzavršnicu Kupa
Objavljeno 26. veljače, 2024.

Tri dana nakon poraza od lidera u Zagrebu, gdje su propustili 0:2 u setovima, odbojkaši Murse-Osijek zamalo su na svom parketu ponovili scenarij. U goste je stigao Centrometal, dužnik iz prvog dijela sezone i direktan protivnik u borbi za drugo mjesto, koji ipak nije napravio preokret u Maloj dvorani Gradski vrt u dvoboju 18. superligaškog kola.

Bila bi zaista velika šteta da odbojkaši s Drave nisu u ovom dvoboju uzeli dva boda. Dva seta odrađena su besprijekorno, momčadi iz Črečana nije bilo nigdje, a onda se ponovo pojavila blokada, koja je suparnika vratila u igru i dala mu nadu. Ona je ipak nestala u završnici četvrtog seta, mursaši su na vrijeme vratili ritam i kontrolu utakmice koju su morali dobiti. Prva je to pod vodstvom novog trenera, Milana Bratića, koji još uvijek nema dozvolu da sjedi na klupi u vrijeme utakmice. Praćenje momčadi iz "drugog reda" nije lako, ali 39-godišnjak iz Šida vjeruje da će se papirologija uskoro srediti. Na potezu je Ministarstvo turizma i sporta. No vratimo se utakmici i prvim domaćim dojmovima trenera Bratića, koji je momčad preuzeo uoči dvoboja s Mladosti. Tek je pet dana tu, a već su iza njega dva teška ispita, odrađena s polovičnim učinkom.

- Ispalo je tako da debitiram kod Mladosti, a na domaćoj premijeri čekao je također kvalitetan protivnik iz gornjeg dijela poretka. U Zagrebu smo odigrali dobru utakmicu, u svakom je setu odlučivala jedna lopta. Ovdje to nije bio slučaj. Dva seta smo riješili ekspresno, onda je došlo do pada. Nešto se pita i protivnika, koji je podignuo svoju razinu, ali mislim da je ipak ključ u psihološkom dijelu, na kojem moramo poraditi, kako bi oscilacija bilo što manje - kaže novi trener Murse-Osijek, koja se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu, te će do kraja osnovnog dijela (još četiri kola) jurišati na drugo, u vlasništvu Ribola Kaštela, kod koje se u srijedu gostuje u polufinalu Kupa "Vinko Dobrić".

Ako se ponovi izdanje iz dva seta protiv Mladosti i Centrometala, trebalo bi se osigurati i peti uzastopni finale, natjecanje u kojem se brani i primat. Zaista je bilo milina gledati osječke odbojkaše, koji su očito svjesni da forma ide uzlaznom putanjom i da je stiglo vrijeme za najbolje partije. Ovaj dvoboj napokon je donio i kompletan roster u zapisniku, što znači da su se u pogon vratili kapetan Busak Vidaković i srednjak Perillus, koji je ipak zaradio novu ozljedu, no u klubu se nadaju da nije teža. Sada je vrijeme kada je nužno da svi budu na broju. N. Benčina
Forma Osječana ide uzlaznom putanjom i valjda je stiglo vrijeme za najbolje partije