VEKIĆ PROPUSTILA RUMUNJKU U ČETVRTFINALE

Donna krenula savršeno, a onda nanizala pogreške
Objavljeno 21. veljače, 2024.
Dan nakon velike pobjede nad drugom tenisačicom svijeta Arinom Sabaljenkom Donna Vekić doživjela je razočaranje na WTA 1000 turniru u Dubaiju. Propustila je priliku za plasman u četvrtfinale bogatog turnira u Dubaiju izgubivši meč osmine finala od Rumunjke Sorane Cirstee sa 3:6, 6:3, 7:5, nakon dva sata i 15 minuta igre. Osječanka je sjajno otvorila meč, bila dominantna u prvom setu, koji je završila sa 6:3 u svoju korist. Cirstea je ostala bez ijedne prilike za break, Donnin je servis sjajno funkcionirao, kao i u meču sa Sabaljenkom. No nakon te dominacije nastao je pad u igri hrvatske tenisačice. Vekić je u prvom gemu propustila 40-0 i još jednu prednost te prvi put izgubila servis. Izgubljeno je vratila već u sljedećem gemu, ali su se u igru 27-godišnje Osječanke uvukle pogreške, zbog kojih je još dvaput dopustila break suparnici, pa je 33-godišnja Rumunjka odvela meč u treći set. Uoči odlučujućeg seta Vekić je tražila odmor, otišla je s terena vjerojatno kako bi se malo smirila i pronašla izgubljenu koncentraciju, ali u tome nije uspjela, pa je Cirstea ekspresno osvojila prva tri gema odlučujuće dionice. No Donna je našla snagu za povratak. Nanizala je tri gema i izjednačila na 3:3. I onda u devetom gemu napravila break i imala servis za pobjedu i plasman u četvrtfinale, ali je s tri izgubljena poena dala priliku suparnici za povratak. Cirstea je ponuđeno iskoristila i izjednačila na 5:5. Nakon toga je Rumunjka lako dobila svoj servis, potom iskoristila još neke Donnine darove i izborila plasman u četvrtfinale.

Šteta, Vekić je imala veliku šansu za mjesto u četvrtfinalu, ali bilo je previše neforsiranih pogrešaka u drugom i trećem setu da iskusna tenisačica kao što je Cirstea to ne bi iskoristila. I. Liović
U drugom i trećem setu Vekić je napravila previše neforsiranih grešaka (31) i to ju je skupo koštalo