PRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

Derbi u Trnskom pripao Brokerima
Objavljeno 10. prosinca, 2023.
Derbi 10. kola Prve lige košarkaša odigran je u SŠD-u Boško Božić - Pepsi, a važne bodove u Trnskom osvojile su Vrijednosnice Osijek dobivši Zagreb, jednog od suparnika u borbi za najviši plasman. Momčadi su bile bodovno poravnane uoči međusobnog okršaja, koji je bio tvrd, ali ne i pretjerano neizvjestan. Brokeri su većim dijelom dvoboja, posebno u drugom poluvremenu, imali rezultatsku kontrolu. U trećoj dionici prednost je bila 11 poena, a u posljednjih deset minuta ušlo se s rezultatom 48:54. Gosti su bili odlučni bodove odnijeti u Osijek, i to su uspjeli pobjedom od 69:75 (21:18, 16:18, 11:18, 21:21). U redovima VROS-a najučinkovitiji je bio Robert Kujundžić s 19 poena (šut iz igre 9-11), a imao je osam skokova te po tri asistencije i ukradene lopte. Amerikanac Makai Ashton dodao je 15 poena uz sedam skokova, a još jednu raznovrsnu partiju pružio je centar Mladen Primorac, koji je uz 13 poena imao još sedam asistencija i četiri skoka. Još su igrali: Vladović 11, Šiško 2, Martinović, Tomljenović, Dmitrović 8, Budimir 7, Divić i Šuvak. Kod domaćina, Jelenek je ubacio 13 poena uz deset skokova. Osječani su sada na učinku 9-1, kao i Kvarner 2010, dok je Zagreb treći sa 9-2. N.B.