TAEKWONDO

Odmah prvog dana osvojene četiri medalje
Objavljeno 8. prosinca, 2023.
Na Europskom taekwondo U21 prvenstvu koje se održava u Bukureštu Hrvatska je već prvog dana osvojila četiri medalje, od kojih je jedna zlatna, dvije srebrne i jedna brončana. Zlatnu medalju u kategoriji iznad 73 kg osvojila je Magdalena Matić (TK Marjan). Ona je u prvom kolu bila slobodna, a zatim je na putu do najsjajnijeg odličja pobjeđivala Francuskinju Emnu Hamadache, Turkinju Huriye Nur Ergin, Ukrajinku Mariju Kuts i u finalu još jednu hrvatsku predstavnicu Dariju Zeljko (TK Dubrava). Margarita Vukić (TK Dubrava) osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 57 kg, u finalu je izgubila od predstavnice Turske, a prije toga je svladala predstavnice Azerbajdžana, Srbije, Španjolske i Belgije. Ante Kovač (TK Marjan) u kategoriji do 74 kg osvojio je broncu. Do polufinala je pobijedio predstavnike Rumunjske, Kosova i Grčke, a na putu do finala ga je zaustavio predstavnik Turske. Prvog dana na tatami su izišle još Marija Uglešić, Nika Petanjek, Leon Hrgota, Leona Dinković, Sara Habijančić i Ivona Jelić.

Hrvatska je na ovom prvenstvu koje traje do 10. prosinca i na kojem se okupilo više od 450 natjecatelja, zastupljena s 35 predstavnika. H