NAŠ KVARTET U NBA LIGI IMAO POLOVIČAN UČINAK

Šarić i Zubac dali solidan doprinos
Objavljeno 8. prosinca, 2023.
Uoči završnog In-Tournamenta u Las Vegasu, odigrano je 11 NBA dvoboja. U akciji je bio i kompletan hrvatski kvartet, koji je izborio polovičan učinak. Los Angeles Clippersi su kod kuće svladali aktulanog prvaka Denver 111:102. Naš centar je za 26:42 minute ubacio deset poena (šut iz igre 4-7) uz devet skokova, dvije ukradene lopte i blokadu. Domaćina je predvodio Paul George sa 25 koševa i osam skokova, a Nuggetsima nije pomogao ni Nikola Jokić, koji je upisao svoj deveti triple-double sezone (22 poena, 15 skokova i 10 asistencija). Domaću pobjedu upisao je i Golden State protiv Portlanda (110:106), a u njoj je Dario Šarić bio aktivan skoro 20 minuta, te je ubacio 13 poena (šut 4-7) i uhvatio šest lopti. Warriorse je predvodio Stephen Curry s 31 košem, od čega je 22 zabio u drugom poluvremenu. Drugi najteži poraz u povijesti (147:97) Utah je doživjela u Dallasu, predvođenom Lukom Dončićem (40 poena, 11 skokova i 10 dodavanja). Za Jazz je 6:39 minuta igrao Luka Šamanić, te je zabio dva koša (1-5) uz jedan skok. Najteži poraz datira iz 1979, a nanio ga je Milwaukee (158:102). Iako se nedavno vrato na parket, Bojan Bogdanović ne može pomoći Detroitu prekid crnog niza. Pistonsi su doživjeli 18. poraz zaredom, kod kuće ih je dobio Memphis 102:116, a Babo je bio najefikasniji kod domaćina sa 22 poena (8/15, trice 4/8), uz sedam asistencija četiri skoka i tri ukradene lopte za 32 minute. Kod Grizlija, rekord karijere ubacio je Desmond Bane (49.). N.B.