EHF EUROPSKA LIGA

Pobjeda NEXE-a u Portugalu za kraj prvog kruga
Objavljeno 6. prosinca, 2023.
Rukometaši NEXE-a su u utorak navečer u Portugalu ostvarili novu pobjedu i grupnu fazu EHF Europske lige zaključili na najbolji mogući način. Nakon pobjede nad ABC de Bragom 34:30 "gromovi" su završili D skupinu na prvom mjestu i u drugi krug kreću u borbu protiv slovenskog Gorenja i švedskog Savehoffa, dvije prvoplasirane momčadi iz skupine C. Savehof u drugi krug prenosi tri boda, NEXE i danski Skjern, koji je bio drugoplasirani u D skupini, po dva boda, dok slovenska momčad će na startu drugog kruga imati jedan bod. Prvoplasirani iz novogormirane skupine izravno će se plasirati u četvrtfinale, dok će drugoplasirani i trećeplasirani razigravati u osmini finala.

Našička ekspedicija u Portugal su stigli još u nedjelju navečer. Odmorni su odlično otvorili utakmicu, preuzeli su vodstvo koje nisu ispuštali do kraja susreta. Iskoristili su gosti u završnici čak dva igrača više pa se na odmor otišlo s pet pogodaka prednosti - 12:17.

Veći dio nastavka bez većih smo problema kontrolirali su "gromovi" rezultat i uspijevali držati prednost koja je ponovno u jednom trenutku iznosila šest pogodaka. A onda ih je tri i pol minute prije kraja utakmice zadesila ista sudbina kao i Portugalce na kraju prvog dijela. Isključenja su zaradili Bezjak i Pribetić. Nešto više od tri minute do kraja bilo je 29:33, a Portugalci su posljednji put zaprijetili. Udarac Moslavca obranio je vratar domaćih, no na isti način uvratio je i vratar NEXE-a Radovanović. U idućem napadu sjajno je potegnuo Andraž Velkavrh i svojim prvim i jedinim pogotkom ugasio svaku nadu domaćih. Poraz je posljednjim pogotkom na utakmici tek malo ublažio Pando i uslijedilo je novo našičko slavlje, unatoč tome što pobjeda na kraju nema nikakav rezultatski značaj. NEXE je tako skupinu završio s pet pobjeda i porazom od Skjerna pa iz toga razloga hrvatski i danski predstavnik u drugi krug prenose dva boda. Najefikasniji kod pobjednika bili su iskusna krila Fahrudin Melić i Manuel Štrlek, obojica s po šest postignutih pogodaka. Po četiri su pogotka postigli Predrag Vejin i Gal Marguč, a Gianfranco Pribetić mrežu Portugalaca tresao je tri puta. Vratari Dominik Kuzmanović i Mihailo Radovanović ponovno su bili na visini zadatka, sakupivši zajedno 12 obrana. NEXE je u srijedu krenuo natrag prema Hrvatskoj. Nakon slijetanja u Zagreb kreću put Dalmacije. U petak u Kaštelima igraju susret 13. kola Premijer lige protiv domaće Ribola Kaštele. K.Lacković
ABC DE BRAGA *30 (12)

NEXE *34 (17)

BRAGA - SC Braga Arena. Suci: Svavar Petursson, Sigurdur Thrastarson (Island)

ABC DE BRAGA: Gomes (5+0), Meireles 3, Peixoto 4, Abrahão 11, Rebelo 1, Silva 2, Martins, Pando 1, Salvador, Monteiro 1, Manso, Braga, Ferreira (7+1), Castro, Carvalho 7

NEXE: Kuzmanović (9+0), Račić, Bakić 2, Vejin 4, Marguč 4, Sršen 1, Radovanović (3+0) Jotić, Manci Mičević, Velkavrh 1, Bezjak 3, Štrlek 6, Moslavac 3, Tomić 1, Melić 6, Pribetić 3

Sedmerci: ABC de Braga 5/4; NEXE: 8/7; Isključenja: ABC de Braga: 6 minuta (Peisoto 2, Reibelo 2, Manso 2); NEXE: 8 minuta (Bezjak 2, Tomić 2, Pribetić 2+2)