OČEKIVANI PORAZ U KUTIJI ŠIBICA

Minus devet protiv prvaka - nije loše
Objavljeno 4. prosinca, 2023.
Odradili su rukometaši Osijeka gostovanje u Kutiji šibica kod prvaka Zagreba i ostavili dobar dojam. Konačnih devet pogodaka razlike za momčad koja ove sezone pruža prilično dobre partije u Ligi prvaka može se okarakterizirati na kraju dobrim dojmom. Zagreb je protiv Osijeka nastupio u gotovo najjačem sastavu. Gotovo najjačem, jer je susret njihovom v. d. trenera Andriji Nikoliću služio da pruži prigodu i igračima koji manje igraju. Tako je, izuzev pokušaja obrane jednog sedmerca, na klupi ostala ovosezonska vratarska senzacija Matej Mandić. Minutažu je zato odlično u subotu iskoristio vratar Ante Grbavac, koji je imao 13 obrana. Vukli su na početku susreta Zagreb Edin Klis i Ivan Čupić. Od prvih devet pogodaka njihovih je bilo sedam. Već na odmoru favorizirani je domaćin imao šest pogodaka prednosti. I treneru Frani Veraji bila je ovo prigoda provjeriti kompletan igrački kadar jer je u konačnici razlika s kojom ćeš izgubiti na kraju samo pitanje ukupnog dojma. Tako je na vratima Osijeka debitirao mladi Ivar Andrašić. Ponovno je prigodu iskoristilo i perspektivno desno krilo Noa Kovačević, koji je postigao jedan pogodak prvaku. Opet je najučinkovitiji bio Karlo Vašarević s deset pogodaka, od čega osam iz sedmerca. S crte sedam metara bio je stopostotan. Do kraja Lige A rukometaši Osijeka dočekuju Sesvete, a potom gostuju u Velikoj Gorici. Već je poznato kako će u Ligi za prvaka iz Lige A igrati Zagreb, Sesvete i Varaždin 1930, pa bi za nastavak natjecanja Osijeku puno vrjedniji bili bodovi iz Velike Gorice negoli na domaćem parketu protiv Sesveta. K.L.
ZAGREB       37 (17)

OSIJEK       28 (11)

ZAGREB - Kutija šibica. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić Zagreb

ZAGREB: Grbavac 13+0, Mandić, Kos 2, Ćavar 6-1, Faljić 1, Klarica 4, Gojun, Grbavac, Klis 5, Kraljević 1, Sirotić 4, Čupić 5-2, Dibirov 3-1, Kavčič, Glavaš 4-1, Morales i Suholežnik 2

OSIJEK: Andrašić, Orlović 5+0, Hećimović 2+0, Mandarić, Purić 2, Zrno 1, Čičak 5, Ninaj, F. Carević 2, I. Lukac 1, Čurić, Goluža 3, Vuković 1, Vašarević 10-8, Kovačević 1 i Liščić 2

SEDMERCI: Zagreb 5-5, Osijek 8-8; ISKLJUČENJA: Zagreb 8 minuta Faljić 2, Gojun 2, Klis 2, Kavčič 2, Osijek 4 minute Čičak 2, Vuković 2