HRVATSKI REPREZENTATIVAC

Bojan Bogdanović opet je na parketu
Objavljeno 4. prosinca, 2023.
Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nakon devet mjeseci stanke zbog ozljede vratio se košarci postigavši 22 poena za svoje Detroit Pistonse u domaćem porazu od Cleveland Cavaliersa (110:101). Bogdanović je uz 22 poena upisao i po dva skoka i asistencije za 27 minuta, koliko je proveo na parketu. Bio je drugi strijelac Pistonsa iza Cade Cunninghama (23), ali nije uspio svojoj momčadi pomoći da izbjegne rekordni, 17. poraz zaredom i 18. u prvih 20 utakmica NBA sezone. Paul George pogodio je ključnu tricu 9.9 sekundi do kraja, kojom su domaći Los Angeles Clippersi nadvladali zaostatak od 22 poena i nadmašili Golden State Warriorse sa 113:112. George je utakmicu završio s rekordnih 25 poena za Clipperse, a Stephen Curry predvodio je Golden State s 22 poena i 11 asistencija. Bio je to i derbi hrvatskih igrača - Ivica Zubac je kod domaćina imao učinak od 12 poena i sedam skokova za 23 minute igre, a Dario Šarić je za goste ubacio šest poena te imao dva skoka i tri asista za 20 minuta igre.