OSMINA FINALA KUPA HRVATSKE KREŠIMIR ĆOSIĆ

Za povijesni plasman na
završni turnir Brokeri su
morali pogoditi “u sridu”
Objavljeno 29. studenog, 2023.

Napokon! Prvi put u klupskoj povijesti Vrijednosnice Osijek zaigrat će na završnom turniru Kupa Hrvatske Krešimir Ćosić. U osmini finala momčad Domagoja Kujundžića uzela je mjeru premijerliigašu iz Sinja, nakon uzbudljive završnice, u kojoj je domaćin bio čvrstih živaca i mirne ruke, jer prednost je održavana s linije slobodnih bacanja. Moglo je možda pitanje pobjednika biti riješeno i prije, ali ovako je još slađe.

Imao je domaćin rezultatsku kontrolu cijelo prvo poluvrijeme. Vidjelo se od starta da Brokeri imaju jasnu namjeru otežati posao favoritu, kojem je brzo postalo jasno da ga u Gradskom vrtu čeka teško i zahtjevno poslijepodne. Osječani su bili napadački nadahnuti, u otvaranju dvoboja dobro ih je služio šut za tri poena. U prvoj četvrtini pogodili su četiri trice iz osam pokušaja, a efikasni su bili Amerikanac Ashton, koji je ubacio 13 poena. Pratio ga je Kujundžić (8), stoga ne čudi da je u dva navrata VROS vodio i devet razlike (25:16). U drugoj četvrtini Sinjani su se našli i u dvoznamenkastom zaostatku. Primorac je nakon četiri neuspjela pokušaja, u petom ubacio tricu sa 38:26, nakon čega je otišao na zasluženi predah. U tim trenucima uslijedile su vezane loše obrambene reakcije, pa je Alkar preko Blatančića ponovo brzo uhvatio rezultatski priključak, ali najbolji igrač gostiju u prvom dijelu imao je i probleme s osobnim pogreškama (3).

Da prednost ostane na osječkoj strani, pobrinuo se kapetan Budimir, njegovih 11 poena (trice 3-4) bio je najbolji napadački poticaj u drugoj dionici, nakon koje je domaćin vodio 46:42. Moglo je i trebalo biti više od +4. Nastavak odmorni Primorac otvara s pet vezanih poena i Osječani opet imaju lijepu prednost, koja je početkom zadnje četvrftine ponovo dvoznamenkasta. Kod 69:59 uslijedila je napadačka suša od skoro četiri minute na obje strane, a onda su se razigrali i gosti. Ubrzo, s tri vezane trice, vraćaju neizvjesnost koja je potrajala do samog kraja.

U završnici trebalo je ostati miran, Primorac i Ashton zabili su svaki po dva bacanja. Gosti su imali tri sekunde za posljednji napad, ali Vladović je presjekao dodavanje i slavlje je moglo početi. N. Benčina
VROS       81

ALKAR       78

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Kruljac, Galić i Pavičić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 25 (3-4), Kujundžić 13 (2-5), Tomljenović, Dmitrović 2, Vladović 9, Budimir 16 (2-2), Šiško 3, Divić, Primorac 13 (2-2), Šuvak.

ALKAR: Alok 13 (1-1), Green 9 (4-4), Blatančić 22 (5-9), Pavela, Nazor, Čović, Matulina, Boban 8, Vučić 11, Jukić 15 (1-3).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 28:24, 18:18, 19:17, 16:19