MEĐUŽUPANIJSKA LIGA OSIJEK-VINKOVCI

Dinjarovi boysi više nisu nikakav bauk suparnicima
Objavljeno 28. studenog, 2023.
Darda uvjerljivom pobjedom skočila na drugo mjesto i ima samo bod manje od Vardarca

U Vardarcu jedva čekaju početak prosinca i posljednje kolo u 2023. godini Međužupanijske lige Osijek-Vinkovci, još više zimsku stanku, u kojoj se trebaju zbrojiti i napraviti plan kako na kraju sezone ostvariti cilj, a to je osvajanje prvog mjesta i promocija u viši rang natjecanja, Treću NL Istok.

Vardarac je i ovoga vikenda kiksao, u 16. kolu gostovao je u Bošnjacima, gdje ga je dočekao Zrinski i kući poslao bez ičega. Domaći nogometaši fanatično su odigrali 90 minuta plus sudačka nadoknada, u 20. minuti Stjepan Naglić slomio je gostujuću obranu, a taj jedan pogodak presudio je pobjednika i Zrinskom osigurao sva tri boda (1:0). Trener Vardarčana Marko Dinjar u posljednje vrijeme ima dosta problema sa sastavom, zbog ozljeda i kartona nikako da u jednoj utakmici na raspolaganju ima najjačih 11, ipak, ovakav pad u završnici jeseni malo tko je očekivao. Baranjci su nakon devet kola imali devet pobjeda, nitko im nije bio ni blizu, a onda od sredine listopada i poraza u Donjem Miholjcu od Jedinstva krenulo je prema dolje. U posljednjih sedam kola Vardarac je upisao dvije pobjede, remi i čak četiri poraza. No to je svojevrsni déjà vu. Vardarčani su i prošle sezone imali velike ambicije u MŽNL Osijek-Vinkovci, neko vrijeme boravili na vrhu poretka, a onda posustali.

- Naučili smo lekciju prošle sezone. Idemo utakmicu po utakmicu, u nadi da će nas zaobići teže ozljede - rekao je prije te utakmice s Jedinstvom Dinjar. No Baranjci očito još uče, a ozljede ih nisu zaobišle.

Vardarčani još stanuju na vrhu poretka i imaju priliku u subotu na svom terenu protiv Sloge osigurati naslov jesenskog prvaka, no susjed iz Darde približio im se na samo "minus jedan" i opasno im diše za vratom. Darđani ovog kola nisu imali težak zadatak, kraj Đole su dočekali očajne Borince i u utakmici koju nisu odradili punim gasom slavili su sa 6:2. Darda je, prema očekivanju, pobijedila i prometnula se u dobitnika kola, jer je na tablici preskočila daljski Radnički, koji je izgubio u Đakovačkoj Satnici od Mladosti (2:0). Tomislav iz Livane ostvario je važnu pobjedu za ugodnije mjesto za tablici, gostujućoj Šokadiji presudio je iskusni Vedran Nikšić zabivši u 35. minuti susreta jedini pogodak na utakmici (1:0). Tomislav teži sredini poretka, a sigurno je da će Višnjevac prezimiti u gornjem domu. Višnjevčani nastavljaju svoj uspješan niz, i iz Županje su se vratili neporaženi odigravši 0:0 s Radničkim.

Ivana Liović
Rezultati 16. kola
Jedinstvo (Donji Miholjac) - HAŠK Sokol (Stari Jankovci) 3:0, Mladost (Đakovačka Satnica) - Radnički (Dalj) 2:0, Darda - Borinci (Jarmina) 6:2, Radnički (Županja) - Višnjevac 0:0, Tomislav (Livana) - Šokadija (Babina Greda) 1:0, Slavonija (Soljani) - Otok 1:0, Dilj (Vinkovci) - Radnički (Mece) 1:1, Zrinski (Bošnjaci) - Vardarac 1:0, Sloga (Štitar) - Borac (Bobota) 0:3