ZAVRŠENO SVJETSKO KICKBOXING PRVENSTVO

Dva zlata u Slavoniji
Objavljeno 26. studenog, 2023.
U portugalskoj Albufeiri završeno je WAKO Svjetsko kickboxing prvenstvo na kojem su se hrvatske borkinje i borci posebno istaknuli. U Lijepu Našu stiglo je čak deset naslova svjetskih prvaka, a dva svjetska naslova i u Slavoniju.

Nakon što je u petak član đakovačkog Blitza Andrej Kedveš osvojio naslov svjetskog prvaka u disciplini K1 u kategoriji do 71 kilograma, što je ostvario nakon pobjede u finalu nad Turčinom Yildrim Oguzom, u subotu se na najviše pobjedničko postolje popeo i Antonio Krajinović. Član osječkog Svetog Duha do naslova svjetskog prvaka morao je odraditi čak pet borbi, pa će ući u povijest jer nijedan hrvatski borac za naslov svjetskog prvaka nije morao odraditi pet borbi. Onu finalnu, u disciplini K1 u kategoriji do 75 kilograma uspješno je odradio protiv favoriziranog Ukrajinca. Krajinović, za razliku od primjerice Kedveša, nije bio u užem krugu kandidata za svjetski naslov. Finalnu borbu odradio je sjajno te je, kako će svjedoci reći, pravom ratu ostvario pobjedu podijeljenom odlukom sudaca - 2:1. Krajinović je 2021. godine osvojio nagradu za najboljeg sportaša Osijeka, dok je Kedveš bio najbolji sportaš Osječko-baranjske županije, a s ovim naslovima ušli su u najuži krug za titule u 2023. godini. U osječki Sveti Duh stigla je još jedna medalja. Borna Bilandžić u full contactu u kategoriji do 71 kilogram osvojio je brončanu medalju. Na SP-u su od osječkih "duhova" nastupili Filip Matić u low kicku do 75 kg i Niko Bilandžić u K1 do 67 kg, ali nisu osvojili medalje. Osječke borce u kutu su pratili treneri Dragan Franjković i Tomislav Bilandžić, koji je bio voditelj Hrvatske kickboxing reprezentacije, a Kedveša je pratio njegov trener Danijel Šimundić.