SUPERSPORT HMNL

Protiv Vrgorca upisana domaća pobjeda, ona Osječanima život znači
Objavljeno 27. studenog, 2023.
Lakše se diše u okruženju osječkih malonogometaša. Momčad Saše Voldina napokon je prekinula crni niz od pet uzastopnih prvoligaških poraza, a ujedno je osvojila prve ovosezonske bodove na svom parketu u Zrinjevcu. Jedinu pobjedu do susreta protiv Vrgorca osječka momčad ostvarila je još krajem rujna na gostovanju u Šibeniku kod Crnice. Stoga je okršaj protiv Vrgorčana bio proglašen kvalifikacijskim, a ključnu ulogu u toj utakmici odigrala je spoznaja da su svi najjači osječki igrački aduti konačno bili spremni za igru. Kad je tako, onda će biti i bodova. Sama utakmica bila je vrlo zanimljiva. Osijek je od početka bio u prednosti, a Vrgorčane su do desetak minuta prije kraja "iznad vode" držala dva dalekometna projektila Marka Gašpara. Ipak, možda ključan trenutak susreta zbio se odmah na početku drugog poluvremena kada je zbog igranja rukom ispred praznih vrata isključen gostujući igrač Mateo Kozarić. Jasno, Osijek je dobio i šesterac koji Ćavar, kod rezultata 2:1, nije uspio pretvoriti u pogodak. To čak možda nije bila ni tako loša vijest jer osječka momčad je ostala sljedeće dvije minute s čovjekom više na terenu (da je Ćavar zabio, Vrgorcu bi se odmah vratio isključeni igrač, nap. a.), što su uspjeli iskoristiti upravo na isteku te kazne jer je pogodio Damjanović. Tako je Osijek skinuo dvije minute sa sata, a svejedno je došao do dva pogotka prednosti. Ipak, Vrgorčani se nisu predavali, smanjili su na 3:2, no Osijek brzo je uzvratio s dva nova pogotka, pobjegao na 5:2, s tim da je peti pogodak već postignut u trenucima kada je Vrgorac igrao s "letećim vratarom". No, ubrzo su i gosti dobili šesterac kada je Damjanović igrao rukom ispred Jamičića, Bošković je smanjio na 5:3, a do kraja susreta Vrgorac je nastavio igrati s "letećim vratarom", ali bliže je bio šesti pogodak Osijeka negoli su gosti mogli dodatno zakoplicirati utakmicu. U redovima Osijeka raspoložen je bio trostruki asistent Filip Petrušić. Osječka momčad toj je pobjedom zadržala priključak s momčadima iz sredine tablice.

Do kraja jesenskog dijela sezone Osijeku je još ostalo gostovanje kod posljednjeplasirane Uspinjača Gimke, i to će biti još jedna iznimno važna utakmica za Voldinovu momčad. D.Keler
OSIJEK       5 (2)

VRGORAC       3 (1)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Mario Blažin i Stjepan Harastija (oba Zagreb) - po 7. Strijelci: 1:0 Popović (5), 1:1 Gašpar (7), 2:1 Šalaj (16), 3:1 Damjanović (23), 3:2 Gašpar (30). 4:2 Pandurević (33), 5:2 Govorko (34-autogol), 5:3 Bošković (35-6m). Žuti kartoni: Damjanović, Petrušić, Šalaj, Ćavar, Mijić (Osijek), Govorko, Martinac (Vrgorac).

OSIJEK: Jamičić 7, Šalaj 7, Pandurević 7, Damjanović 7, Petrušić 7,5, Amidžić, Popović 7, Mijić 6, Šošić, Gelo 6, Jurišić 6, Čavar 6,5, Špijonjak, Kotris.

VRGORAC: Rašić 6, Kozarić 5,5, Gašpar 7, Bošković 6,5, Kirevski 6, Mihaljević, Barišić 6, Ivanković 6, Jelavić, Martinac 6, Turić, Govorko 6, Grbavac 6.

IGRAČ UTAKMICE: FILIP PETRUŠIĆ (OSIJEK)