ROBERT TVOROGAL LITVA

Redoviti gost Osijeka
Objavljeno 9. lipnja, 2023.
Na Euroskom prvenstvu u Mersinu 2020. zadivio je gimnastički svijet. Ne zbog nezaboravne izvedbe, već zbog činjenice što je Tvorogalu tada u finalu na preči uspjelo valjda sve što je tijekom gimnastičke karijere uopće trenirao. Senzacionalno je osvojio naslov europskog prvaka, ostavivši iza sebe i Hrvata Tina Srbića. Nije to bio “labuđi pjev”, jer je dvije godine poslije, na Europskom prvenstvu u Münchenu osvojio srebrnu medalju, a da mu preča nije jedina sprava na kojoj je konkurentan u najjačoj europskoj i svjetskoj konkurenciji, pokazao je u finalu na ručama na EP-u u Mersinu, gdje je osvojio brončanu medalju. Na ručama je 2019. osvojio i zlatnu medalju na DOBRO World Cupu. Redoviti je gost Osijeka ne samo zbog Svjetskog gimnastičkog kupa nego i zbog toga što mu je grad na Dravi, točnije, Sokol Centar, i jedna od pripremnih baza za velika natjecanja.