NBA FINALE

Miami zadovoljan napustio Denver
Objavljeno 6. lipnja, 2023.
Druga utakmica i prvi break u finalu NBA doigravanja. Miami odlazi zadovoljan iz Colorada, nakon što je izjednačio seriju na 1-1, Heat je slavio 111:108 u utakmici koja je ponudila dosta preokreta. Već u prvoj četvrtini gosti su imali dvoznamenkastu prednost, a Denver je u drugoj dionici imao i 15 poena u svoju korist. Za razliku od prvog susreta, gosti su ovaj put ostali čvrsti do kraja, iako su mogli biti kažnjeni za pad koncentracije u samoj završnici. Naime, tri i pol minute prije kraja imali su zalihu od 12 poena (107:95). Nuggetsi su imali šut za produžetak, ali lopta Jamala Murraya nije ušla. Gabe Vincent s 23 poena predvodio je Miami, a Bam Adebayo i Jimmy Butler dodali su po 21 poen. Kod Denvera sjajan je bio Nikola Jokić (41 poen, 11 skokova), double-double imao je i Murray (18 poena, deset asistencija). Sljedeće dvije utakmice igraju se na Floridi. N.B.