PRVAK OPET NIJE MOGAO PROTIV BOJKOVIH TRUPA

Vukovarci pokazali tko je zapravo bolji
Objavljeno 4. lipnja, 2023.
Nogometaši Vukovara 1991 ovosezonska su hit-momčad SuperSport Prve lige. Prvenstvo su počeli s riječima "naš cilj je osigurati opstanak", a onda su došli u situaciju da se bore za naslov prvaka lige. Iako ih se svrstavalo u glavne favorite za plasman u elitni rang hrvatskog klupskog nogometa, Vukovarci su poručili "ne možemo u viši rang natjecanja, jer nemamo odgovarajuću infrastrukturu". No nastavili su s Rudešom mrtvu utrku za jedinicu u ukupnom poretku. Na kraju je Rudeš s bodom više završio prvi, Vukovar 1991 drugi, no Bojkova momčad je u međusobnim ogledima s prvakom pokazala tko je zapravo bolji. U posljednjem ovosezonskom kolu Vukovarci su pogocima Knölla i Capitanija slavili u Zagrebu kod Rudeša 2:1. Bojkovi su Vukovarci dvaput ove sezone bili bolji od Rudeša, osim na kraju prvenstva pobijedili su jednom i na svom stadionu u Borovu naselju s 2:0. U trećem ovosezonskom prvenstvenom srazu završilo je 2:2. Rudeš je prvak i od sljedeće sezone igrat će u društvu Dinama, Hajduka, Osijeka, Rijeke..., ali Vukovarci su "jedan na jedan", ili "11 na 11", pokazali tko je zapravo bolja momčad. I. Li.