OPET SRETNA BIJELA TOČKA

Belišćani u Đakovu nakon lutije penala otišli u finale Kupa
Objavljeno 1. lipnja, 2023.
Nogometaši Belišća sretno i spretno izborili su plasman u finale Kupa Osječko-baranjske županije. Crveni su u polufinalu gostovali kod trećeligaša Đakovo Croatije i pred punim tribinama zaustavili domaćina nakon raspucavanja penala (5:4). Višerangirano Belišće povelo je pred sam odlazak na odmor. Naime, u posljednjoj minuti prvog poluvremena za goste je zabio njihov najbolji igrač Silvio Anočić. Đakovčani su u nastavku krenuli po izjednačenje, imali su nekoliko dobrih prilika, no rezultat je do 90. minute bio 0:1. Onda je u posljednjim trenucima utakmice pogodak postigao Suleiman za 1:1. U lutriji jedanaesteraca precizniji i uspješniji bili su Belišćani, koji su uz pomoć penala došli i do polufinala izbacivši tad donjimiholjačko Jedinstvo. Đakovčani su odigrali dobar susret, ali sad se moraju okrenuti subotnjoj domaćoj utakmici s Oriolikom u kojoj traže bodove spasa za ostanak u Trećoj NL Istok. U drugom susretu polufinalu Kupa sastaju se Vardarac i Valpovka, a taj je susret na rasporedu sljedeći tjedan. I. Li.