MALONOGOMETNI ARENA KIDS

Naslovi pobjednika otišli su momčadima Lega, Gravije i Žutom Atleticu
Objavljeno 1. lipnja, 2023.
U povodu Dana gradske četvrti Jug 2 i Dana državnosti, na terenima Športsko-rekreacijskog centra Metalac na osječkoj Bikari održan je peti po redu Arena Kids, malonogometni turniri za mlađe uzraste. Tijekom cijeloga utorka natjecale su se ekipe u U1-15, U-13, U-11 i U-9 uzrastu, a svoje predstavnice u mlađim uzrastima imao je i ŽNK Osijek koje je s klupe vodila njihova najbolja napadačica i strijelac Lorena Balić. U U-15 kategoriji bilo je prijavljeno deset momčadi, a naslov najboljih osvojili su Lege koji su u finalu bili bolji od domaćina NK Metalca s 5:0. Treća je bila NK Nizina. Za najboljeg igrača proglašen je Tin Tomljanović. U U-13 uzrastu također je bilo deset momčadi, a prvo mjesto odnijela je Gravia koja je u finalu svladala Eliminatore s 4:2. Treće mjesto osvojio je Studio Piksel. Luka Bereš bio je najbolji igrač u tom uzrastu. Dvije najmlađe kategorije U-11 i U-9 protekle su u znaku Žutog Atletica. Dječaci polaznici NŠM Grafičar Vodovoda, osvojili su prva mjesta u oba uzrasta. U finalu U-11 kategorije Žuti Atletico je bio bolji od Instosa s 3:2. Zanimljivo, finalisti su se sastali i u skupini, gdje su odigrali bez pogodaka, a kako su imali istu gol razliku, o osvajaču prvog mjesta skupine odlučivalo je bacanje novčića. I tu je sretniji bio Žuti Atletico, dok se Instos plasirao u polufinale među devet momčadi kao najbolji drugoplasirani. Na kraju je ipak najpravednije što su se obje momčadi međusobno sastale i u finalu. Treće mjesto osvojila je momčad Radnički Dalj. Iz pobjedničke momčadi proglašen je najbolji igrač - Borna Miličić. U najmlađoj kategoriji, u konkurenciji šest momčadi, Žuti Atletico je u finalu svladao Radnički Dalj s 3:0. Treća je bila momčad MNK Osijek. Za najboljeg igrača, također iz pobjedničke momčadi, proglašen je Juraj Deklman. Medalje i nagrade uručivali su Ivan Radić i Dragan Vulin, gradonačelnik i zamjenik gradonačelnika Osijeka te Jurica Vranješ, nekadašnji nogometni reprezentativac, čiji su nećaci bili članovi pobjedničke momčadi u U13 uzrastu. Na Bikari se tako već tradicionalno organiziraju malonogometni turniri, a ovaj posljednji, ipak je malo pokvarila popodnevna kiša. K.Lacković