KADETSKO BOKSAČKO PRVENSTVO HRVATSKE

Pet naslova u Slavonski
Brod, dva u Osijek
Objavljeno 30. svibnja, 2023.
U Zagrebu je proteklog vikenda održano Pojedinačno boksačko prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadete. Na trodnevnom prvenstvu u Zagrebačkom boksačkom centru sudjelovalo je 98 mlađih kadeta i kadeta iz klubova iz svih hrvatskih regija. Kao vrlo velik rasadnik boksačkih talenata potvrdio se Slavonski Brod. Tamo je kombinirano otišlo čak pet titula državnih prvaka u mlađim kadetima i kadetima. Tri naslova u konkurenciji kadeta osvojili su boksači brodskog Radničkog. Naslove su odnijeli Mihael Bulatović (do 44 kg), Lukas Fulanović (do 52 kg) i Jan Mikulić (do 63 kg), dok je Karlu Kruniću (do 48 kg) pripala srebrna medalja. U BK Brod, čiji je inače član i istaknuti hrvatski boksački reprezentativac Gabrijel Veočić, otišla su dva naslova. Donijeli su ih Adam Pejić u konkurenciji mlađih kadeta do 80 kg i Gabriel Kapetanić u konkurenciji kadeta do 70 kilograma dok je Ivan Pavić (kadeti do 60 kg) osvojio treće mjesto.

Dva naslova državnih prvaka otišla su u Osijek po jedan u svaki od klubova. Osvojili su ih Leon Peić iz Boksačkog kluba Mladost u kategoriji do 48 kg i Niko Vuković u kategoriji do 60 kg koji je tako nastavio nisku naslova prvaka Boksačkog kluba Osijek na državnim prvenstvima. Njegov klupski kolega iz BK Osijek Jerko Mladen Bogeljić u konkurenciji mlađih kadeta do 42 kg osvojio brončano odličje. K.L.