PPD i Podravka pobjednici Kupa
Objavljeno 28. svibnja, 2023.
U Poreču je završen rukometni festival, u sklopu kojeg se igrao završni turnir Kupa Hrvatske u obje konkurencije. Rukometašice Podravke Vegete 25. put osvojile su trofej. U finalu su nadjačale aktualne prvakinje Hrvatske, zagrebačku Lokomotivu sa 26:20 (13:9). Tina Barišić i Andrea Šimara su sa po šest golova predvodlie Podravku, a identičan ih je broj za Lokomotivu postigla Stela Posavec. Bio je to 16. obračun tih klubova u finalu Kupa. Kod rukometaša pobjednik se znao unaprijed. PPD Zagreb bio je veliki favoriti u 31. izdanju, Kup je osvojio već 30. put. Protiv Trogira završilo je 35:17 (19:6). Za pobjednike po šest pogodaka zabili su Paolo Kraljević i Ivan Čupić, koji je proglašen najboljim igračem turnira. N.B.