OPROŠTAJ OD SEZONE

Osječki akumulatori prazni, “lokosice” ponovno prvakinje
Objavljeno 22. svibnja, 2023.
Prvoligaško prvenstvo rukometašica gotovo, ekipa ŽRK-a Osijek završila na desetom mjestu

Prije odlaska na posljednju utakmicu sezone u Dugo Selo rukometašice s Drave istaknule su da ne idu na put u turističkom raspoloženju. Iako nije bilo rezultatskog imperativa, Osijek je imao želju prvenstvo zaključiti neporažen.

Nije se dogodilo, očito su igračice Tomislava Rešickog ispraznile akumulatore uoči oproštajnih 60 minuta Prve lige. Poraz izražen dvoznamenkastom razlikom najbolje govori o odnosu snaga na parketu, gdje su Osječanke već u prvom poluvremenu položile oružje. Bile su gošće ravnopravne tek u uvodnih desetak minuta. Nakon 4:4 domaće su pojačale ritam, koji se više nije mogao pratiti. Već do odmora razlika je bila golema. Nakon izjednačenja, u preostalih 20 minuta do odlaska na predah, Osijek je zabio samo četiri pogotka. Gora od poprilične napadačke sterilnosti i tek osam postignutih u 30 minuta bila je činjenica da su se vratarke Borac i poslije Ledenčan osjećale kao na streljani. Obrana je bila poput najkvalitetnijeg švicarskog sira, primljen je čak 21 pogodak, što je previše, bez obzira na što je bila riječ o utakmici koja nije imala veliku važnost. Ali, ipak je bila službena, u igri su bili bodovi s kojim se u konačnici osim dojma malo mogao popraviti i plasman u poretku. Da se kojim slučajem slavilo, završilo bi se na osmom mjestu, ovako je Osijek i službeno deseta ekipa (Sesvete su ispred jer su bolje u omjeru pogodaka, za četiri pogotka) u poretku za sezonu 2022./23. Najvažniji cilj je ipak ostvaren i to dosta ranije prije dolaska u Dugo Selo, gdje se nešto bolje odradilo sljedećih pola sasta. Sve do pred kraj zaostatak se kretao oko osam-devet pogodaka, a mala utjeha Osijeku je što je ipak dobio drugo poluvrijeme (13:14). Prigodu je dobio i cijeli zapisnik, a to je praksa koju je Rešicki prakticirao u posljednjih nekoliko kola.

Nije ova utakmica imala težinu, ali bilo je utakmica u sklopu 26. kola koje su ipak o nečemu i odlučivale. U Zagrebu je Lokomotiva ugostila Dalmatinku, trebala je bod za obranu titule, a "lokosice" su svoj dio posla odradile šampionski (34:19). U Bjelovaru je pak pala odluka tko će biti treći. Domaće su slavile protiv Splita 2010 (30:28) i tako izborile eurovizu. Posljednja tri kluba izgubila su prvoligašku status. Ostali rezultati: Umag – Sesvete 37:38, Podravka – Zamet 40:20, Trogir 58 – ŽARK Split 21:31 i Zrinski – Koka 25:30.

Nino Benčina
DUGO SELO       34 (21)

OSIJEK       22 (8)

DUGO SELO – Sportska dvorana. Gledatelja: 200. Sutkinje: Blažek i Peharda (obje Koprivnica)

DUGO SELO ‘55: Budić, Lukšić 1, Čalušić 10 (5), Štritof 1, Jurešić 1, Golub 2, Ferenčević, Vurnek, Marinić 1, Pilić 4, Petković 6, Mamić (16+3), Svetec, Grgošević 7, Dičak 1

OSIJEK: Borac (6+0), Josipović 2, Hren 1 (1), Lacković, Jerčinović 1, Šoš 1, Vuković 2, Gardaš, Jozanović, Ledenčan (1+1), Zagorščak 1, Strusa 2, Frančić 7, Grgić 3, Vrdoljak 1, Pehar 1

SEDMERCI: Dugo Selo ‘55 6(5), Osijek 4(1); ISKLJUČENJA: Dugo Selo ‘55 2 minute (Štritof), Osijek 8 minuta (Gardaš, Grgić, Vrdoljak, Pehar)