UVJERLJIVA POBJEDA BIJELO-PLAVIH

Grande El Toro vuče
Osijek prema Europi
Objavljeno 19. svibnja, 2023.
Osječani su pobjedu na gostovanju u Šibeniku osigurali u ludih 18 minuta drugog poluvremena, u kojima su zabili tri pogotka

Nogometaši Osijeka nastavili su pobjedničku tradiciju na Šubićevcu. Bijelo-plavi su ostvarili uvjerljiv trijumf od 4:1, pa sad mogu u miru čekati što će učiniti konkurenti u borbi za Europu.

Osječani su se raspucali u drugom poluvremenu, kada su u razmaku od 18 minuta zabili tri pogotka kojima su slomili otpor domaćina. Bijelo-plave je do pobjede vukao Ramon Mierez, koji je bio dvostruki strijelac.

Rano vodstvo

Utakmica nije mogla početi bolje za Osijek. Već u četvrtoj minuti došli su bijelo-plavi u vodstvo, kada je Mierez primirio, pa ostavio za Lovrića jednu dugačku loptu, a on se sjurio u kazneni prostor, povratnom loptom tražio Bukvića, ali je pronašao Minu, koji ju je poslao u vlastitu mrežu. Osječani nisu mogli tražiti više od toga jer je ionako veliki pritisak na leđima Šibenika postao još veći. Osijek je u ostatku prvog poluvremena uglavnom kontrolirao igru bez nekog većeg rizika. U napadačkim akcijama pokušavali su Osječani igrati direktnije i brže, ali u većini tih dodavanja nije bilo preciznosti. Mierez je opet bio raspoložen, dobio je gotovo sve duele, ali ostatak momčadi opet je bio nekako rezerviran u priključku svom centarforu. Domaćini su, pak, pokušavali podignuti tempo igre, ali ni njihove akcije nisu bile nešto posebno osmišljene. Obostrano se puno griješilo u tehničkim stvarima. U 12. minuti Fiolić je dobro opalio s 25 metara, ciljao je gornji desni kut, ali Đaković nije imao previše problema s tim pokušajem, slično kao i Malenica na drugoj strani kada je Dolček pobjegao u jednu od rijetkih kontri, pa pucao s 20-ak metara. Najbolju priliku za izjednačenje propustio je isti igrač u 26. minuti nakon ubačaja Araija, Dolček je pucao glavom sa sedam-osam metara, no nije bio precizan. Do poluvremena još je jednom pokušao Mierez nakon što se driblingom oslobodio svog čuvara, pa je pucao s ruba kaznenog prostora ravno u domaćeg vratara.

Na krilima Miereza

Šibenik je u nastavak susreta krenuo s dva svježa igrača (ušli su Špeljak i Čanađija), ali i puno odlučnije, pa se Osijek u prvih 15-ak minuta našao pod pristikom koji je izdržao bez većih problema, a onda su Osječani zadali novi udarac domaćinu. U 62. minuti Jurčević se lijepo oslobodio dvojice čuvara, došao pred Đakovića iskosa s lijeve strane, šibenski vratar je obranio njegov pokušaj, no lopta mu vratila, a on ju je poslao u sredinu gdje ju je Mierez mirno spremio u mrežu i svojim 11. ovosezonskim pogotkom udvostručio Osijekovo vodstvo. No nije dugo trajalo to sigurno vodstvo. U 67. minuti Bukvić je neosporno igrao rukom u kaznenom prostoru, ali bilo je tu još sumnjivih situacija - je li Hiroš igrao rukom u začetku akcije, a sumnjiva je bila i pozicija igrača Šibenika prije negoli je lopta Bukvića pogodila u ruku. Nakon duge provjere i gledanja snimke Bebek se odlučio pokazati na kazneni udarac koji je iskoristio Hiroš i smanjio rezulat. No stvari su se počele odvijati filmskom brzinom, pa je samo četiri minute kasnije Mierez svojim drugim pogotkom na asistenciju Bukvića vratio Osijeku dva pogotka prednosti. Za novi pogodak, sad već raspucanog Osijeka, opet su trebale samo četiri minute, a ovaj put je strijelac opet glavom bio Nejašmić.

Time su Osječani definitivno slomili otpor domaćina i potvrdili osvajanje tri boda koja bi mogla biti presudna u utrci za Europu.

ŠIBENIK - Stadion Šubićevac. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) - 6,5. Strijelci: 0:1 Mina (4-autogol), 0:2 Mierez (62), 1:2 Hiroš (72-11m), 1:3 Mierez (76), 1:4 Nejašmić (80). Žuti kartoni: Đorić (Šibenik), Fiolić (Osijek). Crveni kartoni: -

IGRAČ UTAKMICE: RAMON MIEREZ (OSIJEK)