MŽNL

Tomislav je pomogao Tomislavu
Objavljeno 27. ožujka, 2023.
Bilo je zanimljivo u 22. etapi Međužupanijske nogometne lige Osijek - Vinkovci. Derbi kola igrao se u Livani, gdje je na noge domaćem Tomislavu stigao do prošlog tjedna lider lige, Šokadija. Šokci iz Babine Grede nisu se dobro proveli u mjestu između Osijeka i Čepina, poraženi su s 2:0 i svrgnuti s vrha. Tomislavu je pobjedu od 2:0 osigurao sjajni napadački dvojac Nikšić/Roso. Tomislav iz Livane tako je pomogao svom imenjaku iz Cerne koji je zasjeo na čelo poretka. Ceranci su također upisali pobjedu od 2:0, i to na teškom gostovanju u Otoku. Junak Tomislava iz Cerne bio je Marko Kraljević, koji je zabio oba pogotka. Sjajna utakmica odigrana je u Soljanima, bilo je preokreta i puno uzbuđenja, a palo je čak sedam pogodaka. Na kraju je domaća Slavonija pobijedila Zrinski s 4:3. Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u Vardarcu, gdje domaći Baranjci ipak nisu uzeli pun plijen. Ovog proljeća preporođeni Višnjevčani su s Vardarcem igrali 3:3, a mogu žaliti što kući nisu ponijeli pun plijen jer su pogodak za izjednačenje primili u sudačkoj nadoknadi. Vardarac je rano poveo pogotkom Kiša, mislilo se da će Baranjci lako do bodova, ali Višnjevčani su u 2023. potpuno drukčija momčad negoli su bili u jesenskom dijelu prvenstva. Do poluvremena su gosti pogodcima Marića i Gele preokrenuli rezultat. Vardarac se vratio u 65. minuti preko Šimičića (2:2), a Marić je poentirao za novo vodstvo Višnjevca. I onda u posljednjim sekundama utakmice Vicnek je osigurao bod Vardarcu. I. Li.

Rezultati 22. kola
HAŠK-Sokol - Dilj 1:4, Vardarac - Višnjevac 3:3, Slavonac - Radnički Županja 0:2, Otok - Tomislav Cerna 0:2, Slavonija - Zrinski 4:3, Tomislav Livana - Šokadija 2:0, Jedinstvo - Borac 1:1 i Borinci - Radnički Mece 1:0. Utakmica između Olimpije i Mladosti je odgođena.