NOVA POBJEDA

Četiri pogotka Lorene Balić
Objavljeno 27. ožujka, 2023.
Nakon što su dan prije nogometaši Olimpije ugostili Slaven Belupo, u povodu 100 godina donjogradskog kluba, igralište na osječkom Zelenom polju u nedjelju rano poslijepodne bilo je poprište i susreta SuperSport Prve HNL za nogometašice. Lider prvenstva Osijek u prilično oslabljenom sastavu ugostio je riječku ekipu. Unatoč pobjedi od 5:0 zadovoljnije su nakon susreta bile Riječanke, koje još uvijek, kako bi se reklo u jednom domaćem filmu, “svakoga dana u svakom pogledu sve više napreduju”. S druge strane, Osječankama je to bio samo “još jedan dan u uredu”, točnije, još jedna radna nedjelja, koju su odradile na zadovoljstvo svojih najvjernijih navijača. Kao što smo rekli, osječka je ekipa nastupila u oslabljenom sastavu. Dobro je za njihova trenera Gorana Ljubojevića što ni jedna igračica nije dobila žuti karton, što bi oslabilo ekipu uoči završnog kola osnovnog dijela prvenstva i gostovanja u Zadru. Ljubojević može ponovno zahvaliti svojoj najboljoj strijelkinji i trenerici klupskih mlađih uzrasta Loreni Balić. Zabila je četiri pogotka, seriju je otvorila u 7. minuti, Damjanović je do odmora pogodila drugi put mrežu riječke vratarke Viktorije Car, a Balić je u 54. i 78. minuti došla do hat-tricka. Točku na “i” napadačica Osijeka stavila je u posljednjoj minuti susreta, kada je atraktivno zaobišla riječku vratarku. K.Lacković