POBJEDA U DUSSELDORFU

NEXE na pragu prolaska u četvrtfinale
Objavljeno 21. ožujka, 2023.
Rukometaši našičkog NEXE-a u prvoj su utakmici osmine finala Europske lige kao gosti u Duesseldorfu svladali ukrajinski Motor Zaporožje s 27:23 (13:8). Našička je momčad od početka dvoboja pokazala kako je trenutačno daleko kvalitetniji sastav od ukrajinske momčadi koja se od agresije Rusije na njihovu zemlju natječe u Drugoj njemačkoj ligi. Već sredinom prvog poluvremena NEXE je imao tri pogotka prednosti (7:4), pred kraj te dionice igre i najvećih sedam razlike (13:6), da bi u nastavku samo održavali prednost. S tri uzastopna gola Motor je u posljednjoj minuti smanjio na 26:23, ali je Tomislav Severec lijepim pogotkom u posljednjoj sekundi postavio konačni rezultat - 27:23 kojim NEXE-u daje velike izglede za prolaz u četvrtfinale gdje ih čeka bolji iz susreta između islandskog Valura i njemačkog Goeppingena. Najefikasniji kod NEXE-a bili su Predrag Vejin sa sedam te Aleksandar Bakić i Fran Mileta s pet pogodaka, koliko su zabili i najbolji Motorovi strijelci Jurij Kubatko, Ihor Turčenko i Dmitro Horiha. Uzvratni susret na programu je sljedeći utorak (28. ožujka) u Našicama. (H)