FENIKS BUDO SPORT KUP

Dobar nastup osječkih i vinkovačkih boraca
Objavljeno 21. ožujka, 2023.
U subotu je u dvorani “Sutinska Vrela” održan međunarodni turnir 13. Feniks Budo sport kup. Organizator je bio Taekwondo kluba Feniks, a sudjelovalo je oko 410 natjecatelj(ic)a iz 45 klubova i iz tri zemlje. Nastupile su i tri članice Taekwondo kluba Osijek, u konkurenciji juniorki Ena Anušić (-52kg), Dea Marković (-59kg) i Nina Vicković (-63kg). Ena Anušić izgubila je u borbi za medalju od Anje Petrak iz Novog Zagreba. Prvu rundu Ena je izgubila tijesno s 5:4, dok je iskusnija Anja dokazala kvalitetu i duži staž u treniranju i lako pobijedila drugu rundu s 10:1. Dea Marković, koja u svojoj prvoj borbi uopće uz dostojan otpor izgubila 2:0 (3:0;2:0) od kasnije pobjednice turnira Hane Šukurice iz zagrebačke Čigre. Nina Vicković izgubila je polufinalnu borbu (12:5, 7:6) te joj je na kraju pripala brončana medalja.

Uspješni su bili i članovi vinkovačkog Sajnamija, u kategoriji mlađih kadetkinja (-47 kg) srebrom se okitila Mila Križanović, koja je finalnu borbu nažalost morala predati radi ozljede, dok je broncu osvojila Sara Majstorović u kategoriji ml. kadetkinje do 39 kg. Korak do medalje ostali su mlađi kadeti Marko Lovretić (-27 kg) te Dominik Mihaljević (-47 kg). K. L.