TREĆA NL “ISTOK”

NAŠK ljut na suca, bilo je mučno u Parku
Objavljeno 20. ožujka, 2023.
Nogometaši Đakovo-Croatie u 19. kolu Treće NL “istok” uzeli su bod u valpovačkom Parku, ali su i ostali bez napadača, Brazilca Dos Santosa, koji je u 9. minuti doživio tešku ozljedu. Nesretni je Brazilac slomio nogu te je vozilom hitne pomoći prebačen u osječki KBC. Taj trenutak ostavio je gorak okus i kao da je sputao obje momčadi koje su do kraja igrale u nekom grču te je susret završio bez pobjednika i pogodaka. Derbi kola igrao se u Našicama, gdje je NAŠK dočekao Slavoniju, a najviše posla u tom dvoboju imao je sudac Darko Dumančić, čijim su kriterijem domaćini itekako nezadovoljni. Frcalo je na sve strane, NAŠK je poveo u završnici prvog poluvremena preko Josipa Ćurčića, a onda u drugom poluvremenu preokret i dva pogotka Slavonije, i to iz jedanaesterca. Dumančić je prvi put pokazao na bijelu točku u 51. minuti, a priliku s 11 metara nije propustio Matej Martinović za 1:1. U 70. minuti sudac je opet svirao penal za goste, Martinović je bio precizan za 1:2. Domaćini su ljuti na Dumančića, jer smatraju da jedan čist penal nije sudio, naravno u njihovu korist. Čepin je gostovao u Baranji gdje je s Borcem odigrao 2:2. Iako je bod kraj bazena u Kneževim Vinogradima uvijek dobar, Čepinčani mogu biti itekako nezadovoljni, jer su prokockali vodstvo od 0:2, imali su igrača više, a završili samo s bodom. Uz to, gol za remi su primili u 90. minuti. Darđani su u teškoj situaciji, a u 19. etapi ih je do nogu potukao Svačić pobjedom od 5:1. Lider iz Županje ugostio je fenjeraša Omladinac i posao riješio s lakih 3:0. Ni Slavija nije dopustila iznenađenje i gostujuću Slogu kući je ispratila praznih ruku (4:2). I. Liović
Rezultati 19. kola
Valpovka - Đakovo-Croatia 0:0, NAŠK - Slavonija 1:2, Oriolik - Kutjevo 2:2, Svačić - Darda 5:1, Borac KV - Čepin 2:2, Graničar - Omladinac 3:0, Bedem - Vuteks-Sloga 4:1, Slavija - Sloga 4:2.