UGASILI IM PLIN

Osječani “zamrznuti na minus 25”
Objavljeno 15. ožujka, 2023.
Nakon prvenstvene stanke zbog nastupa reprezentacije, hrvatski prvak ovaj tjedan ima dvostruki obračun sa slavonskim premijerligašima. Prvi je očekivano završen u korist zagrebačke momčadi koja je u osmini finala Kupa Hrvatske ugostila Osijek. Mlada momčad Damira Eklića nije se mogla ozbiljnije suprotstaviti, pa poraz od čak 25 razlike (43:18) nije preveliko iznenađenje ni poseban razlog za brigu. Ključni razlog zbog čega su domaći "ugasili plin" gostima i "zamrznuli" ih na "minus 25" leži u sjajnom izdanju Zagrebovih vratara. Kombinirano su Dino Slavić i Aljaž Panjtar imali čak 27 obrana. Zaigrali su favorizirani domaćini u gotovo najboljem sastavu, Slavko Goluža nije za ovu utakmicu poštedio ni hrvatske reprezentativce, pa su zaigrali i Klarica, Srna, Grahovac i Sirotić, koji su protekli vikend bili u Osijeku u kadru hrvatske reprezentacije, ali ni iskusne Jakova Gojuna, Ivana Čupića i Željka Musu. Vrlo rano je bilo jasno kako će PPD Zagreb uvjerljivo slaviti. Do kraja prvog poluvremena bilo je 12 razlike (22:10), što je njihovu treneru Slavku Goluži omogućilo još veću rotaciju, pa tako već u prvim minutama nastavka nije bilo igrača koji nije dobio priliku. Osječanima je ovo bila samo škola. Dobra ili loša, pokazat će već sljedeća utakmica. Osječani u nedjelju gostuju kod Ribola Kaštele. Napisali smo na početku da PPD Zagreb ovaj tjedan ima dvostruki obračun sa Slavoncima. U subotu s početkom u 18 sati, također u Kutiji šibica, ugostit će našički NEXE u sklopu Paket24 Premijer lige za prvaka. Nadamo se samo da će susret moći pratiti veći auditorij u odnosu prema prošlogodišnjoj utakmici istih suparnika na istom mjestu kada nije bio dopušten ni uobičajeni stream s utakmice na kanalu HRS-a. K.Lacković
PPD ZAGREB *43 (22)

OSIJEK *18 (10)

ZAGREB - Kutija šibica. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (Velika Gorica).

PPD ZAGREB: Slavić (13+0), Panjtar (14+0), Ćavar 6 (1) Faljić 2, Klarica 3, Gojun, Srna 1, Klis 6, Kraljević 4, Musa 1, Sirotić 3, Čupić 5 (3), Dibirov 7, Kavčič, Leimeter 4 i Grahovac 1.

OSIJEK: Vujović (1+0), Medić (1+0), Hećimović (5+0); Mandarić, Zrno 1, Vastl 1, Čičak 5, Carević F. 2, Mrvaljević 4, Carević A. 1, Maganić, Barišić, Vašarević 1, Kuzma, Dominić 1 i Begović 2.

SEDMERCI: PPD Zagreb 4(4), Osijek.; ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 2 mintue (Leimeter 2), Osijek 8 minuta (Mandarić 2, Carević 2, Mrvaljević 2 i Kuzma 2).