PRVENSTVO U KROSU

Slatinski kadeti zauzeli četvrto mjesto u državi
Objavljeno 15. ožujka, 2023.
SLATINA

Na ekipnom Prvenstvu Hrvatske u krosu, održanom u Medulinu, nastupilo je oko 600 natjecatelja u 12 utrka svih uzrasta, a među njima bila je četveročlana ekipa Atletskog kluba Slatina u kategoriji kadeta. Od 11 klubova koji su sudjelovali u toj kategoriji Slatinčani su zauzeli četvrto mjesto. Budući da se na ekipnim natjecanjima računaju plasmani najbolje trojice, do 4. mjesta u Hrvatskoj u konkurenciji kadeta AK Slatina stigao je zahvaljujući odličnim pojedinačnim rezultatima Domagoja Drokana (7. mjesto), Karla Drokana (13.) i Frana Jakovića (31.). Četvrti član ekipe bio je Mihael Jaković (44.). Doroteja Santi i Marina Novoselec trčale su u kategoriji seniorki na 8 kilometara. U konkurenciji 34 natjecateljice Doroteja je završila 15., a Marina 29. U kategoriji mlađih juniorki u utrci na tri kilometra Martina Bistrović zauzela je 24. mjesto. Slatinske atletičare na natjecanju su vodile trenerice Tomislava Medvedović i Mirta Drokan. P.Ž.