PODIJELJENE NAGRADE I PRIZNANJA PARASPORTAŠIMA

Anđela i Dino obilježili 2022.
Objavljeno 31. siječnja, 2023.
Svjetski plivački prvak na 100 metara leđno Dino Sinovčić i osvajačica srebra na Svjetskom prvenstvu u parastolnom tenisu Anđela Mužinić Vincetić, proglašeni su najboljim hrvatskim parasportašima za 2022., u izboru Hrvatskog paraolimpijskog odbora (HPO) na svečanosti u zagrebačkom hotelu Westin. Iza hrvatskih parasportaša uspješna je godina, nastupili su na 82 međunarodna natjecanja i ukupno osvojili 269 medalja. Nagradu za najuspješniju ekipu osvojila je muška reprezentacija u parasportskom ribolovu (Zlatko Poparić, Željko Kljaić, Ivica Bonino Hasan, Mensur Rošić, Nikola Geček), koja je na 23. Svjetskom prvenstvu u lovu ribe udicom na plovak, koje je održano u mađarskom Szegedu, osvojila zlatnu medalju. Dobitnik nagrade za najuspješnijeg stručnog djelatnika u 2022. je Slobodan Glavčić, trener svjetskog prvaka Dine Sinovčića. Podijeljena su i priznanja za najuspješnije sportaše u neparaolimpijskim sportovima, a dobili su ih Zlatko Poparić (parasportski ribolov), i Ruža Markešić (kuglanje). Najuspješniji mladi parasportaši su Massimo Iveta (paraatletika), Ana Marija Kovač (paraplivanje), Stipe Barić (parakarate), Rudi Antolić (paraobaranje ruke). Priznanje "Milka Milinković" za dugogodišnji rad na razvoju sporta osoba s invaliditetom, a za 2022. godinu dobitnik nagrade je Zvonimir Brozić, bivši odbojkaš, a danas predsjednik Atletskog kluba Srce za osobe s invaliditetom. H