SLAVONSKI TERCET ODRADIO ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE

Osječanke potonule nakon uvodnog preokreta, “mursaši” odradili posao u Nedelišću
Objavljeno 8. prosinca, 2022.
Danas ćemo saznati parove polufinala odbojkaškog Kupa Hrvatske, u kojem će Regija Istok imati u ždrijebu samo jednog predstavnika. Tri su slavonska superligaša igrala u četvrtfinalu, jedan još mora odraditi obvezu iz osmine, ali drugoligaš Zrinski, realno, ne može daleko dogurati. Očekivano, među četiri su odbojkaši Mursa-Osijeka, a u nastavku sezone isključivo prvenstvenim obvezama bavit će se odbojkašice Osijeka i Enna Vukovara.

Osječanke su jedine dvoboj četvrtfinala igrale na svom parketu, ali on se protiv Dinama nije pokazao ni najmanjom prednošću. Naprotiv, sastav Tome Pauna potpuno je nadigran iako pogled na konačan rezultat može izazvati dojam da je bilo neizvjesno. U Maloj dvorani Gradski vrt odigrana su četiri seta, ali samo je prvi bio zanimljiv, sve ostalo domaće bi trebale što prije zaboraviti. Ali pritom se moraju izvući i pouke. Naime, u prvom setu Osijek je djelovao kao sastav koji bi se možda mogao dokopati i polufinala Kupa Snježane Ušić. Iako su Zagrepčanke imale vodstvo 19:24, kada se činilo da je set riješen, slijedio je preokret, odlična reakcija domaćina. Na servis je došla kapetanica Anja Jurić, koja je uzdrmala obranu suparnica. Osijek je osvojio šest poena zaredom i poveo 1:0. Očekivalo se da bi Dinamo mogao pasti nakon propuštene prigode, a dogodilo se suprotno - potop Osijeka kakav ne pamtimo. Gošće su drugi set otvorile s nestvarnih 12:0, na servisu je bila bivša članica superligaša s Drave, Antonia Volmut, na čijem se početnom udarcu domaći prijam propisno osramotio. Kada je na semaforu zasvijetlilo 1:16, pobojali smo se da bi tako moglo ostati do kraja. Na kraju su domaće nekako uzele šest poena, ali to je broj koju si jedan superligaš ne smije dopustiti bez obzira na to tko je s druge strane mreže. Nakon 15-minutnog odbojkaškog horora u drugom setu, ni u nastavku nije bilo puno bolje i sve je završilo s rezultatom 1:3 (26:24, 6:26, 11:25, 17:25). A prije deset dana Osječanke su u Zagrebu nes(p)retno poražene u pet setova. Na nuli su ostale i Vukovarke, koje su u razmaku od četiri dana ponovo poražene od Kelteksa, u Karlovcu je bilo 3:0 (25:12, 25:23, 25:15). Ribola Kaštela svladala je Split 3:0, a susret Rijeka CO - Mladost je odgođen.

Odbojkaši Mursa-Osijeka dopustili su si luksuz gubitka seta, ali protiv Centrometala upisala se očekivana pobjeda, 3:1 (25:20, 16:25, 25:20, 25:20). Sisak je svladao Zadar sa 3:0, a Rijeka Kitro Varaždin sa 3:0. Mladost čeka gostovanje kod pobjednika iz dvoboja Zrinski - Split, koji je na programu u nedjelju. N. Benčina