BADMINTONAŠI USPJEŠNI ZA KRAJ GODINE

Vesele dobri rezultati u mlađim uzrastima
Objavljeno 8. prosinca, 2022.
Članovi Badmintonskog kluba Osijek završili su natjecanja za ovu godinu. Najmlađi članovi, njih 12, nastupili su na završnom turniru regionalne lige u Zagrebu. Najbolji rezultat ostvario je Marko Peterka, bio je drugi u U15 uzrastu, broncu su u paru uzeli Matej Winkler/Leo Štivić (U13), a blizu medalje u paru bile su i Petra Winkler/Dora Šnur (U 13), ali su završile četvrte. Boje BK-a Osijek branili su još Lara Čaloš, Lea Košić, Andrej i Kristijan Šimić, Lana Momić, Duga Bojko i Marinela Bisaga. U ukupnom poretku treća mjesta kod kadeta osvojili su Marko Peterka i Lea Košić.

Odličan nastup imala je i osječka seniorsko-veteranska četvorka na Turniru ADA lige u Ljubljani. Monika Kolak osvojila je pojedinačni C-turnir nakon pobjede u finalu nad Mašom Premzl (Slovenija). Iva Sesar također je došla do prvog mjesta na D-turniru, a njih dvije bile se najbolje i u igri ženskih parova na C-turniru. Treće odličje (brončano) Monika je osvojila na D-turniru mješovitih parova s klupskim suigračem Andrijom Ljubičićem. I. Li.