BJELOBRĐANI PREOKRETOM DO BODOVA

Mišić skinuo “paučinu” za vrlo vrijedne bodove
Objavljeno 5. prosinca, 2022.
Preokretom u nastavku utakmice Bjelobrđani su iščupali prijeko potrebne bodove po koje su došli i gosti iz Zagreba, ali na kraju su ostali za pogodak i igrača u minusu. Nogometaši BSK-a svladali su Jarun s 2:1, a Zagrepčani su od početka pokazali da se nisu došli braniti u Bijelo Brdo, a naročito su bili aktivniji u drugom dijelu prvoga poluvremena, kada su domaći već načinili prisilnu zamjenu stopera. Gosti su ozbiljnije zaprijetili u 25. minuti pokušajem slijeva Abramovića u bliži kut koji je pokrio Đilas. Tri minute poslije toga Plazonja je probio lijevi bok i centrirao u 16-erac Jaruna, gdje je skočio Bogdan Pecarski i iz obećavajuće pozicije loptu glavom poslao daleko od lijeve vratnice. Zatim je zaprijetio Ačkar, pa Florucz, ali domaća vrata su ostala sačuvana. U nastavku je domaći trener načinio dvostruku izmjenu u napadačkom dijelu momčadi, ali se odnosi na umjetnom travnjaku nisu promijenili. Zagrepčani su djelovali povezanije i u 54. minuti uspjeli izigrati domaću obranu iza koje je Groznica ubacio za Jurčeca, a on plasirao pokraj Đilasa kada su se našli oči u oči - 0:1. Dvije minute poslije toga Bjelobrđani su mogli stvari vratiti na početak nakon što je Mišić na lijevoj strani pronašao utrčalog Župana čiji je udarac iz prve Savatović obranio. Minutu potom Mišić je izveo udarac iz lijevog kuta, a pred vratima je najviše skočio Tokich, ali i poslao loptu visoko preko grede. Domaći su, ipak, do izjednačenja došli u 62. minuti nakon što je Mišić ubacio ljevicom iz desnog kuta, a Savatović izbio loptu do Damjanovića, koji ju je prebacio nekoliko centimetara iza gol-crte - 1:1. Novim potom svježim tandemom trener BSK-a je htio pojačati pritisak, a, zamalo, ponovno bio kažnjen jer je Jurčec u 68. minuti s 20-ak metara naciljao lijevi donji kut, iz kojeg je Đilas paradom izbio loptu. Podignuvši suigrače koji su preko Plazonje po lijevoj strani stvarali neugodnosti za “plave” koje je mogao matirati Pudić u 73. minuti nakon što je upotrebljiv centaršut slijeva završio na suprotnoj strani, odakle je na peterac vratio Sinanovic, a domaći veznjak glavom prebacio okvir vrata. Ona su ponovno bila pogođena u 77. minuti, kada je Mišić primio loptu na 22-23 metra te naciljao desni gornji kut nemoćnog Savatovića za konačnih 2:1. Nije bio i kraj uzbuđenjima, posebice u 88. minuti, kada je Mišić na sredini terena za dres u prodoru povukao Florucza, a on mu opalio šamar te zaslužio crveni karton i zaključno oslabio momčad.D.Lekšan
BSK       2 (0)

JARUN       1 (0)

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme poluoblačno. Teren s umjetnom travom. Gledatelja: 200. Sudac: Filip Cindrić (Nova Kapela) 6,5. Strijelci: 0:1 Jurčec (54), 1:1 Damjanović (62), 2:1 Mišić (77). Žuti kartoni: Damjanović, Benić, Mišić, Mihaljević (BSK) i Ačkar (Jarun). Crveni karton: Florucz (Jarun).

BSK: Đilas 7,5, Benić 6,5, Grdić 6,5, Tomašević - (od 24. Damjanović 7), Župan 6,5 (od 64. Mihaljević 6,5), Ilić 6 (od 64. Pudić 6), Mišić 7,5, B. Pecarski 6 (od 46. Čikvar 6,5), Tokich 7, Plazonja 7,5, Baković 6 (od 46. Sinanovic 7).

JARUN: Savatović 6, M. Mamić 6,5, Karamatić 6,5 (od 87. Alghoul -), Dajčer 7, Žilinski 6, Florucz 7, Ačkar 6,5, Dobrić 6 (od 68. Burić 6), Abramović 6 (od 80. Steponavičius -), Groznica 7, Jurčec 7,5 (od 80. J. Mamić -).

IGRAČ UTAKMICE: MATIJA MIŠIĆ (BSK)

REZULTATI 17. KOLA SUPERSPORT PRVE NL
Kustošija (Zagreb) - Rudeš (Zagreb) 0:2, BSK (Bijelo Brdo) - Jarun (Zagreb) 2:1, Hrvatski dragovoljac (Zagreb) - Solin 3:3, Cibalia (Vinkovci) - Dubrava Tim Kabel (Zagreb) 1:0 i Croatia (Zmijavci) - Vukovar 1991. Susret Dugopolje - Orijent 1919 (Rijeka) odgođen je za 11. veljače sljedeće godine.