PORAZ NA KVARNERU

Cibalia primila 3 komada i pala na treće mjesto
Objavljeno 27. studenog, 2022.
Nogometaši Cibalije upisali su poraz u pretposljednjem susretu jesenskog dijela sezone, a on ju je stajao i pada na prvenstvenoj ljestvici SuperSport Prve lige te je sada treća s čak osam bodova zaostatka za liderom Rudešom.

Vinkovčani su poraženi na Kvarneru, u gostima kod Orijenta 1919 sa 3:1. Domaći su bolje krenuli na rječkoj Krimeji, otpočetka su bili poduzetniji i opasniji, a pritisak je urodio plodom u 34. minuti, kada su “Riječani natjerali” Mihaljevića da pogodi vlastitu mrežu. Črnko je izveo slobodnjak i ubacio na prvu vratnicu, gdje ju je dočekao Ibiši i uz pomoć Mihaljevića smjestio iza leđa vratara Cibalije Križanovića. Ibiši ili Mihaljević, netko je od njih dvojice pogodio za 1:0, a piše se autogol. S tih 1:0 otišlo se na odmor, a tamo gdje je stao nakon 45 minuta, Orijent 1919 nastavio je u drugom poluvremenu. Nakon samo dvije minute igre domaćin je udvostručio prednost, za 2:1 u 47. pogodio je Črnko. Samo nešto poslije Vinkovčani su ponovno bili na konopcima, a što nije bilo 3:0, zaslužan je Oršolić, koji je izbio jednu loptu s gol-crte. Kako je utakmica ulazila u svoj posljednji dio nogometaši Cibalije su počeli nešto ozbiljnije igrati i prijetiti, a tračak nade da gosti nakon lošeg izdanja u prvom poluvremenu i na početku drugog ipak mogu nešto više napraviti na Krimeji probudio je Dogan smanjivši u 64. minuti na 2:1. No nada gostiju kratko je trajala, Monjac je u 79. minuti nakon još jedne Črnkove asistencije postigao pogodak za 3:1, što je bio i konačni rezultat utakmice na Krimeji.

Pred Vinkovčanima je u prvom dijelu sezone još domaći ogled s Dubravom Tim kabel, a onda slijedi prvenstvena stanka. s obzirom na to da je Radotićeva momčad u padu, odmor će joj itekako dobro doći, a onda na proljeće valjda počinje utrka za Rudešom, odnosno napad na prvo mjesto tablice. I. Li.