HRVAČKI TURNIR

Petero boraca kući s četiri zlatne medalje
Objavljeno 22. studenog, 2022.
U organizaciji Hrvačkog kluba Metalac iz Svete Nedelje u tamošnjoj dvorani održan je vrlo jak turnir u hrvanju za djevojčice, dječake, kadetkinje i kadete. Na natjecanju je sudjelovalo 240 natjecatelja iz 22 hrvatska kluba, a među njima su bili i članovi Hrvačkoga kluba Slatina, dvojica mlađih i dvojica starijih dječaka te jedna kadetkinja. I Slatinčani su bili sjajni. U kategoriji mlađih dječaka Roko Ćurić osvojio je prvo mjesto u kategoriji do 54 kg, dok je Franjo Ivoš bio osmi u kategoriji do 59 kg. Stariji dječaci također su bili vrlo uspješni i osvojili su prva mjesta, Toni Jagarinec u kategoriji do 52 kg i David Vilk do 62 kg. Kadetkinja Tia Hršak bila je najbolja u svojoj kategoriji do 61 kg. Tako je pet slatinskih natjecatelja osvojilo čak četiri zlatne medalje i jedno osmo mjesto.

Trener slatinskih hrvača je Danijel Kolomaz, na putu ih je vodio Josip Ivoš, dok su na turniru sudili i slatinski suci Nebojša Nikšić i Mario Petrak. P.Ž.