SLAVONSKI OBRAČUN U VINKOVCIMA

Vukovarci u 92. do boda
Objavljeno 20. studenog, 2022.
Nakon što su u prošlom kolu u slavonskom obračunu uzeli bod protiv BSK-a, nogometaši Vukovara 1991 to su napravili i u Vinkovcima protiv Cibalije. Gosti su do remija došli u 92. minuti nakon što je Robaina pogodio za konačnih 2:2.

Utakmica je počela minutom šutnje za sve žrtve grada heroja, potom je s tribina na kojima se okupilo tisuću ljudi zagrmjelo “Vukovar, Vukovar...” Nakon tog uvoda na terenu nije bilo ništa posebno. Momčadi su krenule oprezno, ipak, Vukovarci su poveli u 28. minuti kada je Mustedanagić pogodio za 0:1. Iako je Cibalia u nastavku bila poduzetnija i opasnija, na odmor se otišlo s vodstvom gostiju. Ipak, Cibalia je uspjela izjednačiti i preokrenuti u samo 60-ak sekundi, čak se mislilo da će sva tri boda ostati pokraj Bosuta. Dogan je u igru ušao u 60. minuti, a onda je u 70. glavom svladao Kolića za 1:1. Slavlje domaćih zbog izjednačenja nije se ni stišalo, a Mihaljević je u 71., također glavom, pogodio za 2:1. Cibalijaši su bili nadohvat nova tri boda, ali Robaina se u 92. minuti sjajno snašao u jednoj gužvi i svladao domaćeg vratara za konačnih 2:2. I. Li.