SLAVONSKI DERBI SUPERSPORT PRVE NOGOMETNE LIGE BEZ POBJEDNIKA

Oslabljeni Bjelobrđani odoljeli naletima dobrih Vinkovčana
Objavljeno 3. listopada, 2022.

Očekivao se vatromet, završilo je nulom. Ionako favoriziranoj, Cibaliji su u slavonskom derbiju SuperSport Prve nogometne lige porasle šanse jer su Bjelobrđani bili lišeni usluga petorice iz udarne postave, uz to i (naj)iskusnijih igrača. Gosti su bili i kvalitetnija cjelina, koja je stvorila i više izglednih prigoda, ali nije pronašla put do mreže vrlo dobrog Đilasa, a domaći su mladići hrabrom igrom zaslužili ostati neporaženi.

Već iz prve akcije Vinkovčani su mogli do pogotka akcijom iniciranom s desne strane, odakle je Unušić na suprotnoj pronašao Jazvića, koji je na deset metara vratio Bajiću, koji nije dobro zahvatio loptu, tako da je ona otišla pokraj lijeve vratnice. Ubrzo su domaćini izjednačili igru u polju i nakon osam minuta uputili prvi udarac u okvir vrata. Iz mrtvog je kuta slijeva Plazonja pokušao iznenaditi Kovačevića snažno opalivši u bliži kut, iz kojeg je gostujući vratar izboksao loptu u korner. Nakon toga se (za)igralo između 16-eraca, a u 24. minuti uzbuđenje je ponovno bilo u Cibalijinom. Plazonja je slijeva oštro poluvisoko centrirao, a Oršolić nespretno zahvatio loptu, koja je u visokom luku pala na gornji dio mreže. Gosti su zatim preuzeli posjed lopte i u završnici na identičan način zaprijetili izvana, s 25 metara. Prvo je u 40. minuti Ivan Mihaljević poluvisoko ciljao desni kut, u koji se bacio Đilas i izbio loptu u korner, a tri minute poslije Mikolčićev pokušaj fijuknuo je iznad desnog gornjeg kuta.

U nastavku su oba trenera načinila izmjene u napadačkom dijelu momčadi, pri čemu je gostujući Radotić dvostrukom postigao željeni pritisak. Bjelobrđani su počeli opasno živjeti od 51. minute, kada su načinili prekršaj na 17 metara, a Mikolčić dosuđeni slobodni udarac poslao u zid, od kojeg se lopta odbila na 25 metara na ljevicu Rugaševića, od koje je po zemlji pogodila lijevu vratnicu. Minutu poslije Bubnjar je na desnoj strani u idealnu poziciju gurnuo Mikolčića, čiji je udarac s desetak metara prošao pokraj bliže vratnice. Odmah potom akciju Cibalije na lijevoj je strani zaključio Jazvić iz obećavajuće pozicije šutiravši pokraj suprotnog gornjeg kuta. Slijedila je 15-minutna stanka, a onda je Jazvić s lijeve strane u srcu domaćeg 16-erca uposlio Bubnjara, koji je šutirao ravno u Đilasa. Bubnjaru se i devet minuta poslije pružila prilika, ali ni ovaj put iz blizine nije uspio prevariti spretnog BSK-ova vratara. Svi su bodovi zamalo ostali u Bijelom Brdu akcijom iz 78. minute, koju je na desnom boku započeo Čikvar u 16-ercu na gol-aut liniji uposlivši Bošnjakovića, koji je vratio u sredinu do Tokicha, ali je Australcu u domaćim redovima Kovačević obranio prizemni udarac s 12-ak metara. Vinkovčani su još uspjeli zaprijetiti u 81. minuti, kada je Rugaševićev udarac slijeva za malo bio neprecizan, otišavši preko grede, nakon čega više nije bilo prigoda za promjenu rezultata.

Dražen Lekšan
BSK       0

CIBALIA       0

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme oblačno s povremenom kišom. Teren s umjetnom travom. Gledatelja: 500. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) 7,5. Žuti kartoni: Ciprić, L. Mihaljević, Pudić, D. Pecarski, Božić (BSK), Oršolić, Jazvić i Bajić (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Đilas 7,5, D. Pecarski 7,5, Grdić 7, Dobrijević 7, L. Mihaljević 6,5 (od 60. Župan 6,5), Tokich 7, Pudić 6,5 - Sinanović 6 (od 60. Božić 6), Ilić 6,5 (od 72. Bošnjaković -), Plazonja 7 (od 90. Baković -), Ciprić 6 (od 46. Čikvar 6,5)

CIBALIA: Kovačević 7, Unušić 7 (od 81. Išasegi -), Oršolić 6,5, Gačić 7, Rugašević 7, Mikolčić 7 (od 73. Dogan -), Diyoke 6,5, Bajić 6,5 (od 73. Šarić -), I. Mihaljević 6 (od 46. Bubnjar 6,5), Jazvić 7, Perić-Komšić 6 (od 46. Miljanić 6)

IGRAČ UTAKMICE: DUŠAN PECARSKI (BSK)

REZULTATI 8. KOLA
Orijent 1919 (Rijeka) - Kustošija (Zagreb) 1:0, Vukovar 1991 - Hrvatski dragovoljac (Zagreb) 1:1, BSK (Bijelo Brdo) - Cibalia (Vinkovci) 0:0, Jarun (Zagreb) - Dugopolje 2:0, Dubrava Tim Kabel (Zagreb) - Croatia (Zmijavci) 2:1 i Solin - Rudeš (Zagreb)