2. KOLO EHF EUROPSKE LIGE

NEXE čeka uzvrat s minus šest pogodaka
Objavljeno 28. rujna, 2022.

Rukometaši NEXE-a nisu se dobro proveli na gostovanju u Poljskoj. U Pulavyju, gradu u istočnoj Poljskoj, hrvatski viceprvak i prošlosezonski sudionik Final Foura eurolige poražen je u prvom susreta 2. kola Europske lige od Azotyja sa 32:26 (16:12). Imaju Našičani još 60 minuta za popravak i dojma i rezultata. Uzvrat se igra u Našicama, a ukupnom pobjedom nad poljskim predstavnikom "gromovi" bi treći put zaredom ostvarili plasman u skupine Europske lige. No skupina je miljama daleko, Našičani prvo u uzvratu moraju nadokanditi minus od velikih šest pogodaka razlike.

Znalo se i uoči utakmice da momčad Branka Tamšea neće imati lagan zadatak. Azoty Pulavy ozbiljna je momčad i u Poljskoj slovi kao treća po kvaliteti, iza Kielcea i Wisle Plock. Početak susreta je ponudio sliku izjednačenih sastava na terenu, Poljaci su poveli, Našičani izjednačavali, a onda u 8. minuti preko Kevića došli do "plus jedan" (4:5). Bilo je to prvo i jedino vodstvo gostiju na utakmici. Potom se ponovno igralo gol za gol, a onda je Azoty od 18. do 23. minute napravio znatniju prednost. Otišao je na četiri pogotka prednosti (12:8), a s "plus 4" otišlo se i na odmor (16:12). U prvim minutama nastavka ništa se nije mijenjalo, Poljaci su uglavnom držali prednost od tri-četiri pogotka. U 36. minuti Našičani su se približili na zaostatak od dva gola, ali neizvjesnosti nije bilo, jer Poljaci su ubrzo opet otišli na znatniju prednost, a u 40. minuti već su imali šest razlike (22:16). Nakon toga igra našičke momčadi se raspala, bilo je previše pogrešaka i nespretnosti, a Poljaci su sve to kažnjavali, pa su u nekoliko navrata imali i devet pogodaka više. Ipak, do kraja je NEXE uspio ublažiti poraz, ali i dalje ima velik minus za uzvratni susret. U rukometu, sportu uopće, svašta je moguće, pa tako nije nemoguće da Našičani nadoknade i ovaj zaostatak od šest pogodaka. No za to bi u uzvratu, u svojoj dvorani, morali odigrati mnogo bolju utakmicu negoli u Poljskoj. U svakom slučaju, pred Našičanima je težak zadatak i moraju preskočiti visoku prepreku kako bi i ove sezone igrali u skupini Europske lige. I. Liović