GIMNASTIKA

Srbić treći u Parizu, Ude sedmi, Benović bez finala
Objavljeno 26. rujna, 2022.
Pariz je bio domaćin Svjetskog gimnastičkog kupa, posljednjeg uoči Svjetskog prvenstva krajem listopada u Liverpoolu. Bio je to posljednji test za trojicu naših gimnastičara, Filipa Udea, Tina Srbića i Aurela Benovića. Od njih trojice plasman u finala ostvarili su Ude i Srbić, dok je Benović na parteru zauzeo 29. mjesto (12.850). U nedjeljnim finalima Hrvatskoj je medalju donio Tin Srbić. On je sa startom 5.7 zaradio ocjenu 14.050 te je osvojio treće mjesto. Prvi je bio Amerikanac Brody Malone (14.650), a drugi Ilias Georgiu s Cipra (14.400). U finalu na konju s hvataljkama Filip Ude zauzeo je sedmo mjesto (13.650). Lošije je Čakovčanin odradio negoli u kvalifikacijama u kojima je zauzeo četvrto mjesto. Prvo mjesto osvojio je Irac Rhys McClenaghan (15.100). Ostali naši predstavnici, kao i Benović, završili su nastup u kvalifikacijama. Filip Boroša na parteru zauzeo je 40. mjesto (11.850). U ženskoj konkurenciji Tijana Korent bila je 13. na preskoku (12.550), Sara Šulekić 17. na dvovisinskim ručama (12.050), a Tina Zelčić 23. na gredi (11.500). K.L.