PH U GAĐANJU VK PIŠTOLJEM I REVOLVEROM

Ocvirk i Osječanke pomele konkurenciju
Objavljeno 23. rujna, 2022.

Zagrebačka streljana Vrapčanski potok bila je domaćin državnog prvenstva u gađanju serijskim VK pištoljem i revolverom. Zapaženi su bili predstavnici slavonskih klubova, koji su osvojili ukupno 13 odličja.

Kod seniorki pravu berbu medalja imao je GSD Osijek 1784, koji je upucao pojedinačne i ekipne naslove u sve tri discipline, a uz šest zlatnih medalja osvojena je i jedna brončanog sjaja. Tri treća mjesta i jedno drugo osvojile su pištoljašice Svetog Mihovila iz Slavonskog Broda. No Osječanke su bile nedodirljive. Briljirala je na vatrenoj liniji Dijana Ocvirk, koja je bila bez premca u pojedinačnom dijelu. Idemo redom. Prvi naslov osvojila je u disciplini 25 m pištolj VK serijski 10+10 hitaca sa 184 kruga. Treće mjesto pripalo je klupskoj kolegici Tatjani Moser (168). Naravno, u ekipnom dijelu, Osijek 1784 bio je uvjerljivo najbolji s 515 krugova (Martina Lučić dodala 163 kruga), a Brođanke su bile treće s 457 (Sanja Samaržija Dubac 145, Sanja Šetina 151, Tea Šetina 161). U VK revolveru 10+10 Ocvirk je sa 177 krugova uzela naslov, a treća je završila T. Šetina (171). Tercet s Drave imao je ekipni učinak od 509 krugova (Moser 169, Lučić 163), a slijedio ih je Sv. Mihovil sa 497 (Samaržija Dubac 162, S. Šetina 164). Najneizvjesnije bilo je u serijskom pištolju i revolveru središnjeg paljenja 15+15. Tu je Ocvirk slavila tek nakon raspucavanja. Ona i Ivana Ćižić (Centar, Split) imale su po 274 kruga, a u dodatnim hitcima (47-46) potvrđen je hat-trick. Ekipno, Osijek 1784 imao je 759 krugova (Lučić 247, Moser 238), a Brođanke su treće sa 706 (Samaržija Dubac 232, S. Šetina 232, T. šetina 242).

Dva pojedinačna naslova viceprvaka osvojili su članovi osječkog SK-a Metak. Luka Kuduz je u VK revolver serijski 10+10 ostao bez zlata nakon raspucavanja (46-41), imao je 188 pogođenih krugova, kao i Igor Praunsperger (Sv. Mihovil, Lučko), a u disciplini serijski pištolj i revolver središnjeg paljenja 15+15 hitaca Saša Županić imao je krug manje (286) od Veljka Županića (Sv. M. Lučko). N.B.
Šest zlatnih medalja osvojile su Osječanke, tri bronce i srebro Brođanke, a dva viceprvaka dao je osječki Metak