DINAMOV SUPARNIK

Remi Salzburga, asistencija Sučića bila nedovoljna
Objavljeno 19. rujna, 2022.
Nogometaši RB Salzburga, idući suparnici Dinama u skupini E Lige prvaka, remizirali su u 9. kolu austrijske Bundeslige protiv bečkog Rapida na domaćem terenu odigravši 1:1. RB Salzburg je poveo u prvom napadu na utakmici. Hrvatski nogometaš Luka Sučić je asistirao, a mladi slovenski napadač Šeško zatresao suparničku mrežu. U 21. minuti gosti iz Beča su izjednačili pogotkom Querfelda, što je na kraju bio i konačan rezultat. Sučić je za RB Salzburg odigrao cijelu utakmicu, a u početnom sastavu austrijskog prvaka bio je i mladi hrvatski napadač Roko Šimić, koji je igrao do 67. minute. RB Salzburg je vodeći na ljestvici s 22 boda, odnosno četiri više od Sturma i LASK-a iz Linza. Dinamo će u trećem kolu skupine E Lige prvaka prvo gostovati u Salzburgu, 5. listopada, a utakmica u Zagrebu, u okviru četvrtog kola, igra se 11. listopada.