LJETNO PLIVAČKO PRVENSTVO HRVATSKE

Mariji dva srebra u "leptiru"
Objavljeno 6. kolovoza, 2022.
Hrvatska plivačka sezona završila je ljetnim Prvenstvom Hrvatske na zagrebačkim Sveticama. Pod vodstvom trenera Mihaela Močkovića i Mateja Miličića članovi PK Osijek vratili su se kući s dvije srebrne seniorske medalje. Dvostruka viceprvakinja Hrvatske je Marija Dobrošević, koja se za ovo prvenstvo pripremala u Mađarskoj. Osim Marije, boje PK Osijeka branili su Sara Filipović, Magdalena Krstić, Buga Vukić te plivači Lucas Peterko, Josip Kovačević, Fran Lukić, Bono Iličić i Roko Šabić.

Prvog dana PH-a, odličnim nastupom u kvalifikacijama, Marija Dobrošević ušla je u A, a junior Lucas Peterko B finale na 50 metara leptir. Lucas je završio kao šesti (26.40) u svom uzrastu, dok je Marija bila peta (28.63) u seniorskoj kategoriji. To je za Mariju bilo samo zagrijavanje. Naime, ušla je i u finale 100 leptir, gdje je bila druga, s rezultatom 1:03.51. Roko Šabić u utrci 50 prsno završio je kao sedmi među ml. juniorima (32.10). Trećeg dana prvenstva Dobrošević je nastavila u sjajnom ritmu, u finalnoj utrci 200 m leptir odličnim nastupom osvojila je još jedno srebro s rezultatom 2:22.58. Buga Vukić, iako ulazna kadetkinja, odličnim nastupom na 100 prsno plasira se u B finale, gdje je istu isplivala 1:18.34. Fran Lukić je plivao finalnu utrku 1500 slobodno (18:06.04), a Buga Vukić nastupila je u B finalu na 200 metara prsno (2:53.27). I. Li.

TAEKWONDO GALEB TROPHY - SERBIA OPEN 2024.