HRVATSKA KOLONIJA SVE MALOBROJNIJA U LONDONU

Donna puno griješila i brzo se oprostila
Objavljeno 29. lipnja, 2022.
U pojedinačnom dijelu ždrijeba londonskog Grand Slama od Hrvata je ostala samo Petra Martić, koja je uspješno preskočila prvu prepreku. Borna Ćorić odustao je od nastupa na Wimbledonu jer se nije još dovoljno oporavio, Marin Čilić se povukao zbog pozitivnog testa na koronu, Jana Fett nije mogla puno na startu, a u 1. kolu zaustavljena je i Osječanka Donna Vekić. Ona je na travi All England Cluba poražena od devete tenisačice svijeta, Amerikanke Jessice Pegule, sa 6:3, 7:6 (2) nakon 89 minuta igre. Pegula uživa u najboljoj sezoni u karijeri, a dobru formu potvrdila je i u meču s Osječankom koja se dobro držala do sredine prvog seta, kad je Pegula jače stisnula i povela 4:2. Prednost je čuvala i dobila set, u drugoj dionici bilo je više neizvjesnosti, ali u tie-breaku je Amerikanka bila koncentriranija i bolja te otišla u 2. kolo. Donni je i u ovom meču presudio veliki broj neforsiranih pogrešaka (34).

Hrvatski dvojac u igri parova, Nikola Mektić i Mate Pavić, superiorno je krenuo u obranu naslova pobjednika u Wimbledonu. Oni su za samo sat i devet minuta igre u 1. kolu nadigrali Francuza Benoita Pairea i Španjolca Alberta Ramosa sa 6:4, 6:1, 6:1. I. Li.