DOBAR VIKEND HRVATSKIH TENISAČ(IC)A

Mektić i Pavić slavili u Queen’s Clubu, Ćoriću Challenger, prošla Vekić
Objavljeno 19. lipnja, 2022.
Uspješan vikend za hrvatski tenis. (Po)najbolji svjetski par, Nikola Mektić i Mate Pavić, osvojio je treći turnir ove sezone, 12. ukupno. Olimpijski pobjednici pokorili su turnir iz Serije 500 u londonskom Queen’s Clubu. Iako su izgubili prvi set u finalu, na kraju su pronašli pobjedničku formulu protiv Britanca Lloyda Glasspoola i Finca Harrija Heliovaara, te su slavili sa 3:6, 7:6 (3), 10:6. Ovaj tjedan nastupit će i na turniru u Eastborneu. Polako se u formu vraća i Borna Ćorić, pobjednik ATP Challengera (trećeg u karijeri) u Parmi, nagradnog fonda 135 tisuća eura. Nakon 127 minuta u finalu je nadvisio Šveđanina Eliasa Ymera sa 7:6 (4), 6:0. Prije nastupa u Italiji Borna je bio na 255. mjestu ATP liste, očekuje se napredak od 50-ak mjesta. Osječanka Donna Vekić izborila je plasman u glavni turnir u Eastborneu. U posljednjem dvoboju kvalifikacija bila je bolja od Britanke Yuriko Miazaki sa 6:2, 4:6, 6:3, te se priključila Petri Martić u glavnom ždrijebu. N.B.