LIGA PRVAKA

Cindrić slavi, Barci naslov nakon penala
Objavljeno 20. lipnja, 2022.
Rukometaši Barcelone obranili su naslov prvaka Europe svladavši na Final Fouru Lige prvaka u Kölnu Kielce sa 37:35 poslije izvođenja sedmeraca. U izjednačenom susretu Barca je u prvom poluvremenu vodila tri razlike, ali je na odmor otišla s pogotkom viška (14:13). Nastavak je protekao u ravnopravnoj borbi te je poslije 60 minuta bilo 28:28. Nakon deset minuta produžetka bilo je 32:32, a u raspucavanju sedmeraca preciznija je bila Barca te uzela rekordni 11. naslov. Slavio je tako Luka Cindrić, iako je ostao bez pogotka u finalu te tješio reprezentativnog suigrača Igora Karačića (1).

Treće mjesto, također nakon izvođenja sedmeraca, osvojio je njemački Kiel svladavši mađarski Veszprem sa 37:35 (34:34, 14:18). U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Mykola Bilyk sa sedam, te Miha Zarabec i Patrick Wiencek sa po šest golova. Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak zabio je četiri gola. Veszprem su predvodili Omar s osam golova, te Andreas Nilsson sa sedam. Manuel Štrlek nije se upisao među strijelce. G.R.