PORAZ BSK-A

Bjelobrđani su odgodili potvrdu ostanka u ligi
Objavljeno 16. svibnja, 2022.
Remiziravši u prethodnom slavonskom derbiju sa susjedom iz Vinkovaca Bjelobrđani su gotovo osigurali ostanak u Drugoj HNL, a za potvrdu statusa trebao im je pozitivan ishod u Zaprešiću kod Intera. No nisu do njega došli, Inter je zadržao bodove kod kuće. Iz praktično prve akcije napadač Zaprešićana Filip Soldo svladao je gostujućeg vratara Iliju Đilasa, nakon čega su nogometaši BSK-a sredili redove i pokušavali popraviti štetu. U tome nisu uspjeli, a na odmor su otišli s dva pogotka zaostatka jer je u 38. minuti Matija Kanceljak poslao i drugu loptu u mrežu u petak “crvenih” - 2:0. Gosti su u nastavku krenuli znatno odlučnije, nemajući što izgubiti, i nakon nepune dvije minute uspjeli prepoloviti zaostatak. Stoper BSK-a Marko Dobrijević poslao je loptu iza leđa Ivana Križanovića i tako bitno podignuo suigrače. Ohrabreni poentiranjem, krenuli su po izjednačenje te do njega došli zahvaljujući prvijencu Ivana Žutića u dresu BSK-a, koji je vratio stvari na početak 30-ak minuta prije kraja, ujedno psihološku prednost prenijevši na Babićev sastav. Njegov domaći kolega Borimir Perković ubrzo je dva najistaknutija igrača zamijenio svježima, što mu se vratilo u 72. minuti, jer je tada “džoker s klupe” Ilan Pejić ponovno doveo Zaprešićane u prednost. Bjelobrđani su je pokušali anulirati preuzevši maksimalan rizik, što su iskoristili domaći i u 84. minuti preko Branimira Barišića definirali smjer, odnosno ostanak, bodova - 4:2.D.L.
INTER Z.       4 (2)

BSK       2 (0)

ZAPREŠIĆ - Stadion “Ivan Laljak-Ivić”. Vrijeme: sunčano. Teren: odličan. Gledatelja: 150. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica). Strijelci: 1:0 Soldo (1), 2:0 Kanceljak (38), 2:1 Dobrijević (47), 2:2 Žutić (59), 3:2 Pejić (72), 4:2 Barišić (84). Žuti karton: L. Mihaljević (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

INTER ZAPREŠIĆ: Križanović, L. Uzelac, Nekić, Jelenić, Dumančić, Mazalović, M. Uzelac (od 77. Marasović), Barišić (od 88. Abdullah), Rešetar (od 88. Magdić), Soldo (od 64. Rak), Kanceljak (od 64. Pejić)

BSK: Đilas (od 88. Ezgeta), Dobrijević, Periša, Majtanić, Žutić (od 80. Tomić), Ilić (od 88. Vuica), I. Mihaljević, L. Mihaljević, Kašiković, Čikvar, Lozić (od 64. Bošnjaković)