KARATE

Dvoje u Meksiku i oboje se vraćaju kući sa zlatom
Objavljeno 23. siječnja, 2022.
Hrvatski reprezentativci osvojili su dva zlatna odličja na turniru Svjetske karate lige mladih u meksičkom gradu Acapulcu. Mia Čačko pobjednica je juniorskog natjecanja u kategoriji do 59 kg, a Nikola Gondi najbolji je kadet u borbama u kategoriji +70 kg. Vijest je još zanimljivija uz podatak da su put Acapulca otišla dva naša natjecatelja, a oba se vraćaju s najsjajnijim odličjem.

Na putu do juniorskog finala Čačko je svladala dvije predstavnice Meksika i jednu Belgijku, a u borbi za naslov sudačkim preglasavanjem bila je bolja od Njemice Nell Schultz, nakon što je borba završila bez bodova. Nikola Gondi osvojio je zlatnu kadetsku medalju i to na uvjerljiv način. Također je ostvario dvije pobjede protiv domaćih karatista, u polufinalu je nadvisio njemačkog karatista, a u borbi za zlato bio je bolji od Amerikanca Kristiana Tanevskog s 3:1. Na turniru Svjetske lige mladih u Acapulcu sudjelovalo je 385 natjecatelja iz 30 zemalja.